Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені довели, що прийом PrEP під час вагітності не має негативного впливу на розвиток плоду

Нове дослідження, проведене американськими вченими в Західній Кенії, показало, що у дітей, народжених жінками, які приймали пероральну доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP), не було виявлено відмінностей у зростанні та наслідках розвитку нервової системи.

Нове дослідження, проведене американськими вченими в Західній Кенії, показало, що у дітей, народжених жінками, які приймали пероральну доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP), не було виявлено відмінностей у зростанні та наслідках розвитку нервової системи.Провести це дослідження експертів підштовхнув той факт, що впливдоконтактної профілактики ВІЛ серед вагітних жінок широко не вивчено. Ця група пацієнтів виключалася з ранніх клінічних досліджень PrEP (тенофовірудизопроксилфумарат/емтрицитабін, TDF/FTC), а ті, хто завагітнів під час випробувань, відразу ж припиняли прийом препаратів. Пізніші дослідження спостерігали за дітьми лише протягом року.

Експерти з Вашингтонського університету в Сіетлі представили результати аналізу щодо впровадження цілеспрямованої перинатальноїPrEP. В рамках дослідження PRIMA, ВІЛ-негативні жінки отримували TDF/FTC під час вагітності у 20 державних клініках охорони здоров’я матері та дитини у Західній Кенії.

У дослідженні взяли участь 664 вагітні жінки, середній вік – 28 років. Із них 17% учасниць використовувалидоконтактну профілактику ВІЛ. Як правило, жінки розпочинали прийом препаратів на пізніх термінах вагітності. Навчені медсестри проводили антропометричні вимірювання дітей, включаючи ріст та вагу, а також оцінювали їх неврологічне розвиток за допомогою стандартного опитувальника (ASQ).

Через 24 місяці після пологів фахівці не виявили суттєвих відмінностей у середній вазі, зростанні, ймовірності недостатньої ваги чи швидкості затримки зростання між дітьми, матері яких приймали та не приймали PrEP. Більше того, перинатальна дія доконтактної профілактики не була пов’язана з відмінностями в балах з неврологічного розвитку. Результати були однаковими в 30 та 36 місяців. Експерти планують спостерігати дітей до 5-річного віку.

Джерело: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03070600
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).