Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені оцінили профілактичну ефективність АРТ

Група китайських вчених провела популяційне молекулярно-мережеве дослідження у провінції Ціньчжоу. Мета – оцінити профілактичну ефективність («лікування як профілактика») антиретровірусної терапії (АРТ) після впровадження рекомендацій «лікувати всіх» у 2016 році.

У 2011 році Мережа досліджень з профілактики ВІЛ 052 (HPTN 052) повідомила, що передача ВІЛ між дискордантними гетеросексуальними парами може бути знижена на 96%, якщо ВІЛ-інфікований партнер отримує ранню антиретровірусну терапію (АРТ). На додаток до цього, багато спостережних когортних досліджень, проведених у реальних умовах на національному, провінційному чи регіональному рівні в Китаї протягом 2012–2018 років, виявили сильний ефект АРТ у зниженні ризику передачі ВІЛ серед дискордантних пар.

Наприкінці 2016 року Китай реалізував політику «лікувати всіх», що ще більше збільшило охоплення АРТ у спільнотах. У 2019 році HPTN 071 (PopART) надав докази того, що загальне тестування та лікування можуть знизити захворюваність на ВІЛ на популяційному рівні в реальних умовах. Однак лише деякі дослідження описують ризики передачі ВІЛ у спільноті під час розширення АРТ у реальних умовах. Крім того, мало що відомо про особливості вторинної передачі ВІЛ у спільнотах після ухвалення політики «лікувати всіх».

Саме тому вчені вирішили оцінити наскільки ці методи ефективні та провели дослідження, яке охопило період з 2014 по 2020 рік. Експерти використовували поздовжні мережі ВІЛ для оцінки генетичного зв’язку між вихідними та вперше діагностованими випадками. Загалом у молекулярних мережах було зареєстровано 12 394 суб’єкти.

Результати аналізу були наступні:

  • у людей, які отримують АРТ, ризик передачі ВІЛ був на 32% нижчим, ніж у тих, хто не приймав препарати;
  • у пацієнтів на АРТ з вірусним навантаженням нижче 50 копій ризик передачі був нижчим на 36%;
  • якщо люди отримували АРТ протягом мінімум 3 років і зберігали вірусне навантаження менше 50 копій, ризик був нижчим на 71%;
  • пацієнти, які припинили прийом терапії, мали такий самий ризик передачі ВІЛ, як і ті, хто не отримував АРТ.

Вищий ризик передачі ВІЛ мали учасники старшого віку, чоловіки, пенсіонери, люди, які перебувають у стосунках, ті, хто отримав ВІЛ гетеросексуальним шляхом.

Підтип ВІЛ-1 CRF01_AE був менш вірулентним (заразним), ніж інші підтипи.

Це дослідження підтвердило ефективність АРТ у реальних умовах. Дотримання режиму лікування має вирішальне значення для зниження передачі ВІЛ, наголосили експерти.

 

Джерело: https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-023-02246-1

 

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).