Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені оприлюднили бар’єри, через які люди, які вживають ін’єкційні наркотики, не використовують PrEP

 

 

 

Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) презентували дані, в яких йдеться, що PrEP знижує ризик інфікування ВІЛ статевим шляхом приблизно на 99%, якщо приймати його за призначенням. Агентство також зазначає, що PrEP поряд з іншими заходами відіграла свою роль у зниженні передачі ВІЛ у США на 8% у період з 2015 по 2019 рік.

Використання PrEP найбільш поширене серед чоловіків, які практикують секс із чоловіками (ЧСЧ), сказав дослідник з відділу епідеміології Вашингтонського університету Майк Баррі. Але серед інших груп населення, які потребують профілактики ВІЛ, спостерігається дуже низький рівень охоплення.

Наразі вчені з Вашингтонського університету прагнуть зрозуміти, чому люди, які вживають ін’єкційні наркотики (ЛУІН), не отримують доступу до PrEP з більшою готовністю. Оскільки саме вони – одна з ключових груп, які можуть наражатися на підвищений ризик інфікування ВІЛ через спільне використання голок. На цю групу населення припадало 10% усіх нових випадків передачі ВІЛ у США у 2018 році.

На даний момент вчені виявили кілька перешкод для використання PrEP людьми, які вживають ін’єкційні наркотики. А саме:

 

  1. Знання про PrEP були обмежені. Деякі учасники досліджень взагалі про неї не чули. А люди, які чули про профілактику, не знали, як вона працює. Це означає, що надання інформації та обговорення ризику зараження ВІЛ та профілактики загалом були рідкісними для цієї групи. Вік деяких учасників опитування був 37 років. Експерти сподіваються, що молоді люди, які вживають наркотики, можуть бути більш поінформовані про PrEP.
  1. Деякі учасники не вважали отримання PrEP пріоритетним завданням. Майже половина (47%) заявили, що не надто стурбовані проблемою ВІЛ. У людей у надзвичайно складних обставинах цілком можуть бути пріоритети, які вони вважають більш терміновими. Наприклад, бездомні люди та інфіковані гепатитом С, зосереджені на усуненні проблем, які вже є, а не на спробі запобігти ще чомусь. «Я, мабуть, хотів би спочатку подбати про гепатит С», — сказав один із опитуваних.
  1. Особисті бар’єри. Наприклад, відсутність житла може створити проблеми з логістикою доступу до PrEP. Для тих, хто живе на вулиці і має проблеми з психічним здоров’ям, може бути важко приймати таблетки в потрібний час. “Жити на вулиці та приймати ліки для запобігання хворобі, якої у мене немає? Я не збираюся приймати їх щодня”, – розповів команді інший учасник.
  2. Вартість PrEP. Щомісячна сума на профілактику може сягати 2000 доларів. Це, крім вартості лабораторних аналізів та візитів до лікаря. Вартість дженерика PrEP може бути набагато нижчою, близько 60 доларів. Але це ще недоступно для багатьох маргіналізованих людей.
  3. Стигма. Люди, які вживають наркотики, також можуть уникати звернення за медичною допомогою через стигму, з якою вони стикаються у медичних закладах. У документі наголошується, що Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) рекомендували пацієнтам PrEP відвідувати медустанови для отримання PrEP від двох до чотирьох разів на рік для регулярного лікування, але Баррі зазначив, що ця частота може бути ще однією перешкодою для людей, які вживають наркотики.

 

PrEP може бути цінним ресурсом для людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Виявлення перешкод доступу до неї — це лише перший крок. Наступним буде забезпечення доступу, вважають експерти.

 

 

Джерело: https://filtermag.org/prep-hiv-inject-drugs/

 

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).