Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені отримали грант 3,9 мільйона доларів від NIH на викорінення ВІЛ у мозку

Знайти ліки від ВІЛ надзвичайно важко, частково через те, що вірус ховається від антиретровірусного лікування в одному з найважчих місць – мозку. Вчені Техаського біомедичного науково-дослідного інституту (Texas Biomed) і Університету Темпл у Філадельфії нещодавно отримали грант у розмірі 3,9 мільйона доларів від Національного інституту здоров’я (NIH) для подолання цієї проблеми.

Знайти ліки від ВІЛ надзвичайно важко, частково через те, що вірус ховається від антиретровірусного лікування в одному з найважчих місць – мозку.

Вчені Техаського біомедичного науково-дослідного інституту (Texas Biomed) і Університету Темпл у Філадельфії нещодавно отримали грант у розмірі 3,9 мільйона доларів від Національного інституту здоров’я (NIH) для подолання цієї проблеми.

Техаський доцент біомедицини Біньхуа «Джулі» Лінг, доктор медичних наук, і професор Університету Темпл, доктор медичних наук Венхуей Ху, перевірять, чи зможуть вони знайти та «вирізати» вірус із заражених клітин мозку за допомогою новітньої технології редагування генів CRISPR, у поєднанні з вірусологією старої школи.

«ВІЛ — це дуже розумний вірус, який використовує наш клітинний механізм, щоб працювати сам на себе», — каже доктор Лінг, яка вивчала вірус імунодефіциту мавп (SIV) у нелюдських приматів, еквівалент вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) у людей протягом більш ніж 20 років. «Він ефективно захоплює і ховається в наших імунних клітинах. Ми сподіваємося, що запропонований нами метод дозволить нам націлитися на вірус і нарешті викорінити ВІЛ з мозку».

Незважаючи на те, що ВІЛ/СНІД становить загрозу громадському здоров’ю з 1981 року, досі не існує вакцини чи ліків. Антиретровірусна терапія добре пригнічує ВІЛ, коли він активно розмножується, і вірус більше не є смертним вироком, яким був раніше. Однак ці препарати не можуть розпізнати ВІЛ, якщо він перейшов у латентну, нерозмножувану фазу. Вірус ховається в кількох типах клітин і тканин, включаючи мікрогліальні клітини, які є імунними клітинами в усьому мозку та решті центральної нервової системи.

Ці приховані резервуари ВІЛ становлять постійну загрозу, що вірус може відновитися, а також викликає значне запалення. Це може призвести до важких для лікування нейрокогнітивних розладів, таких як зміни поведінки та труднощі з увагою, концентрацією, пам’яттю та навчанням».

Протягом наступних п’яти років доктор Лінг і доктор Ху розроблять генетичні ножиці CRISPR/Cas9, які спеціально ідентифікуватимуть інфіковані клітини мозку та вирізатимуть ВІЛ, вставлений у ДНК цих клітин.

Але вони повинні якимось чином перенести CRISPR/Cas9 через гематоенцефалічний бар’єр, який дуже суворо ставиться до того, що він пропускає в мозок, щоб не допустити патогенів. Їхнє рішення: сховати свої ножиці CRISPR всередині непатогенного аденоасоційованого вірусу (AAV), який може контрабандою перенести його через гематоенцефалічний бар’єр.

Подібні вірусні вектори використовувалися з 1970-х років для генної терапії та лікування раку, але «поки що не було хороших векторів, які могли б долати гематоенцефалічний бар’єр і націлюватися на мікроглію», — говорить доктор Лінг. «Це буде найскладніша частина».

Разом із попередніми співробітниками д-р Лінг використовувала один тип вектора AAV, який продемонстрував здатність лікувати ВІЛ у дослідженнях на приматах. Тепер, співпрацюючи з доктором Ху, вони прагнуть розробити новий тип вектора AAV, щоб він працював більш надійно та стабільно, долаючи гематоенцефалічний бар’єр і спеціально націлюючись на мікрогліальні клітини.

 

«Наш новий підхід до генної терапії застосовуватиметься не лише до нейроВІЛ, але й до інших захворювань і травм центральної нервової системи», — каже д-р Ху, який розробить інструмент і випробує його на моделях мишей, а д-р Лінг випробовує його на приматах у Південно-західному національному дослідницькому центрі приматів Техасу Біомед.

Інструмент CRISPR також буде запрограмований на відсікання певних клітинних рецепторів, щоб блокувати проникнення ВІЛ у клітини. Крім того, він також націлює та зменшує інший білок, який може сприяти запаленню нервової системи під час інфекції ВІЛ.

«Ми хочемо застосувати цей дуже стратегічний, комплексний підхід, тому що, якщо будь-який вірус прослизне поза радаром, у нас є запасний план і ми зможемо запобігти проникненню вірусу в нові клітини», — каже доктор Лінг. «Ми також хочемо спробувати обмежити будь-яке потенційне запалення, яке особливо важливе для мозку».

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20220727/Scientists-receive-2439-million-NIH-grant-to-eradicate-HIV-from-the-brain.aspxПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).