Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені підтвердили ефективність біктегравіру для лікування людей з коінфекцією ВІЛ/ВГВ

Компанія Gilead Sciences представила результати двох комплексних досліджень, присвячених вивченню ефективності та переносимості схеми в одній таблетці біктегравір/емтрицитабін/тенофовіру алафенамід (B/F/TAF, ТН Біктарві) для лікування дорослих пацієнтів з ВІЛ, а також пацієнтів з коінфекцією ВІЛ (ВГВ).

Перше дослідження BICSTaR Asia, яке тривало 24 місяці, вивчало ефективність та переносимість B/F/TAF у реальних умовах серед пацієнтів, які не отримували лікування, а також серед тих, хто раніше приймав інші схеми антиретровірусної терапії (АРТ). Дослідження проходило у Тайвані, Південній Кореї та Сінгапурі.

Результати підтвердили, що B/F/TAF є високоефективним у придушенні вірусного навантаження ВІЛ серед азіатів. Менше 1% учасників припинили лікування через побічні ефекти, пов’язані з прийомом препарату. При цьому за 2 роки випробувань не було зафіксовано серйозних небажаних явищ.

Важливо відмітити, що результати BICSTaR Asia вказують на покращення показника психічного компонента (MCS) та високу задоволеність лікуванням серед пацієнтів.

Компанія також представила результати субаналізу поточного дослідження ALLIANCE Asia фази 3. У випробуванні препарат B/F/TAF порівнювався зі схемою долутегравір/емтрицитабін/тенофовіру дизопроксил фумарат (DTG/F/TDF) серед пацієнтів з ВІЛ та вірусним гепатитом В. Згідно з даними, В/F/TAF був пов’язаний зі значно вищими показниками втрати HBsAg, втрати HBeAg та сероконверсії HBeAg.

«Ці дослідження наголошують на гострій необхідності надання конкретних даних для людей з ВІЛ азіатського походження, що дозволяє краще зрозуміти, як терапія впливає на різні етнічні групи. Це усуває значну прогалину у дослідженнях лікування ВІЛ», – сказав доктор Чіа-Джуй Ян, директор Центру контролю інфекцій у Far Eastern Memorial Hospital у Тайвані.

Нагадаємо, що у квітні 2024 року FDA схвалило схему B/F/TAF для вагітних жінок, які живуть із ВІЛ. Препарат можна призначати пацієнткам із пригніченим вірусним навантаженням. Окрім цього, попередні дослідження підтвердили ефективність та безпеку B/F/TAF з низькими дозами для дітей з ВІЛ віком від 2 років.

А у лютому 2024 року FDA розширило список показань для застосування «Біктарві». Тепер препарат можуть приймати люди з мутацією стійкості M184V/I, але за умови, що вони будуть пригнічувати вірусне навантаження ВІЛ.

 

Джерело: https://www.prnewswire.com/apac/news-releases/new-data-support-the-use-of-bictegravir-tablet-regimen-to-treat-people-with-hiv-and-individuals-with-hivhbv-coinfection-in-asia-302183939.html

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).