Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені працюють над терапією, яка змушує ВІЛ-інфіковані клітини самознищуватись

Компанія Merck повідомила про нові результати досліджень терапії ТАСК (спрямована активація знищення клітин). Препарат швидко знижує вірусне навантаження ВІЛ та має здатність знищувати інфіковані клітини. Відповідні дослідження проводилися на мишах.

ТАСК змушує клітини, що містять гени ВІЛ, передчасно самознищуватись – тобто до того моменту, як вони зможуть виробляти нові життєздатні вірусні частки.

Як повідомляють експерти, ТАСК може сама знищити більшу частину ВІЛ-інфікованих клітин; терапія також може діяти в рамках стратегії “шок і смерть”, за допомогою якої спочатку активуються, а потім знищуються латентні клітини з вірусом.

Головний потенціал нової терапії полягає в тому, що вона використовує власну імунну відповідь організму (або імунну відповідь, посилену імунотерапією) для знищення клітин.

Компанія Merck розробила ліки (робоча назва 0f Pyr01), які діють як звичайні інгібітори зворотної транскриптази, але мають властивості ТАСК у дозах, що не перевищують дози ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази (ННІЗТ). Препарат не лише не дозволяє інфікованим клітинам створювати нові віруси, а й по можливості вбиває їх.

Головний науковий співробітник компанії Merck доктор Трейсі Даймонд презентувала нові дані досліджень. Експерти зафіксували надзвичайну швидкість придушення вірусного навантаження у тварин, які отримували препарат TACK. Різниця спостерігалася вже першого дня: у мишей без ТАКС вірусне навантаження не змінилося, а у мишей у групі ТАСК – знизилося в 100 разів. 20% тварин уже в перший день досягли невизначеного вірусного навантаження.

Після першої дози препарату кількість ВІЛ-позитивних клітин у селезінці у мишей у групі ТАСК становила 0,2% (0,8% – у групі АРТ, 1% – у групі, яка не отримувала терапію взагалі). На другий день ця кількість впала до 0,1%.

Вчені вважають, що препарати зі значною активністю ТАСК є швидкодіючими та потужними противірусними засобами. Тепер фахівцям необхідно підтвердити безпеку та ефективність цього методу для людини.

 

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/may-2024/drugs-make-hiv-infected-cells-self-destruct-induce-profound-viral-load-drops-mice

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).