Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені працюють над новим підходом в розробці вакцини проти ВІЛ

Перша фаза клінічного випробування нового підходу до вакцини проти ВІЛ показала багатообіцяючі результати, – про це 3 лютого оголосив професор Вільям Шіф на 4-й віртуальній конференції Міжнародного товариства СНІДу щодо дослідження профілактики ВІЛ (HIVR4P).

Нова вакцина для профілактики ВІЛ, розробкою якої займаються організації IAVI та Scripps Research, пройшла випробування першої фази за участю 48 добровольців.

Вакцина продемонструвала успіх у стимулюванні вироблення рідкісних імунних клітин, необхідних для запуску процесу вироблення антитіл проти швидко мутуючого вірусу. У 97% учасників випробування, які отримали вакцину, була виявлена необхідна відповідна реакція організму.

Дослідницька група розробляє метод стимуляції імунної системи для створення рідкісних, але потужних антитіл, які можуть нейтралізувати різні штами ВІЛ. Ці спеціалізовані білки в крові, відомі як «широко нейтралізуючі антитіла», або bnAbs, можуть прикріплюватись до шипів ВІЛ, білків на поверхні віріона, які дозволяють вірусу проникати в клітини людини і виводити їх з ладу.

Дане дослідження створює основу для проведення додаткових клінічних випробувань, які мають на меті вдосконалити та розширити підхід – з довгостроковою метою створення безпечної та ефективної вакцини проти ВІЛ.

Наступним кроком IAVI та Scripps Research планують співпрацювати з біотехнологічною компанією Moderna для розробки та тестування вакцини на основі мРНК, яка використовує підхід для виробництва тих самих корисних імунних клітин. Використання технології мРНК може суттєво прискорити темпи розробки вакцини проти ВІЛ.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20210203/Phase-1-clinical-trial-of-novel-HIV-vaccine-approach-shows-promising-results.aspx
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).