Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені презентували результати досліджень нового ефективного препарату для PrEP

На одинадцятій міжнародній науковій конференції IAS2021, що нещодавно відбулася у віртуальному форматі і проводилася з Берліну, вчені з фармацевтичної компанії Merck презентували результати другої фази випробування іслатравіра – препарату тривалої дії для лікування і профілактики ВІЛ.

Під час другої фази дослідження тестувалися дві дози іслатравіра (ISL) – 60 та 120 мг в якості доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) для 242 осіб. Дві третини учасників дослідження становили жінки. Пацієнти отримували ISL внутрішньо 1 раз на місяць протягом півроку. Через шість місяців, прийом препарату припинився, але експерти продовжили спостереження за учасниками і з’ясували, що навіть через два місяці після прийому останньої дози іслатравіра, рівень препарату в крові все ще перевищував захисний поріг. Дослідники спостерігатимуть за пацієнтами ще протягом приблизно восьми місяців, щоб оцінити ефективність ISL і швидкість його виведення з організму.

У процесі випробування препарату, випадків інфікування ВІЛ також зафіксовано не було. Окрім того, пероральний ISL 60 мг і 120 мг добре переносився учасниками протягом 24 тижнів дослідження і досяг заздалегідь заданого порогового значення для профілактики ВІЛ.

Також ні в одного пацієнта не було виявлено серйозних побічних ефектів, пов’язаних з прийомом ліків, хоча більше половини з них (60%) повідомляли про будь-які зміни в своєму самопочутті, найбільш поширеними з їх недугів був головний біль (9%), діарея (5%) і нудота (5%). Однак частота побічних ефектів була вище в групі плацебо, ніж в комбінованих групах іслатравіра, що дозволяє вченим  припустити, що дані явища – це звичайні речі, які іноді трапляються з людиною в нормальному житті і не обов’язково викликані препаратом. Наразі розробники тестують різні режими дозування іслатравіра як окремого препарату, так і в комбінації з іншими антиретровірусними засобами для лікування та профілактики ВІЛ.

Компанія Merck вже домовилась про співпрацю з Gilead Sciences, щоб об’єднати їх препарати тривалої дії, іслатравір і ленакапавір, в одну схему, для якої будуть вивчені як пероральні, так і ін’єкційні форми. Очікується, що клінічні дослідження пероральної комбінації почнуться в другій половині цього року.

Джерело: https://www.businesswire.com/news/home/20210720005219/en/Merck-Presents-New-Data-from-Ongoing-Phase-2a-Clinical-Trial-Evaluating-the-Safety-Tolerability-and-Pharmacokinetics-of-Investigational-Once-Monthly-Oral-Islatravir-for-HIV-1-Prevention-at-IAS-2021
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).