Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені презентували три нові вакцини від ВІЛ

Експерти зі всього світу продовжують працювати над створенням вакцини від ВІЛ. На Конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій, що проходила наприкінці лютого в Сіетлі, було представлено три експериментальні вакцини проти ВІЛ на різних стадіях дослідження.

Комбінована вакцина від компанії AELIX Therapeutics

Дослідження AELIX-003 фази 2а показало обнадійливі результати. Комбінація Т-клітинної терапевтичної вакцини HTI проти ВІЛ та вагатолімоду (VES, агоніст Toll-Like Receptor7) здатна модулювати індивідуальну імунну відповідь на ВІЛ та в перспективі призвести до контролю над вірусом без антиретровірусної терапії (АРТ).

Дослідження проводилося з метою оцінки безпеки, імуногенності та ефективності препарату. У ньому взяли участь 47 осіб (30 отримували вакцину, 17 – плацебо), спостереження тривало протягом 24 тижнів.

Імунізація HTI + VES викликала сильну імуногенність Т-клітин та загалом добре переносилася пацієнтами. Частка учасників, які завдяки вакцинації контролювали вірус протягом 24 тижнів, не приймаючи АРТ, становила 33% (10 із 30). Інші у різні періоди поверталися до терапії.

Вакцина GeoVax

Компанія GeoVax Labs представила результати дослідження комбінованої терапії ВІЛ, що включало вакцину GeoVax та вектор MVA62B. Комбінація спрямована на зниження або усунення реплікації вірусу без АРТ (функціональне лікування). Дослідження оцінювало безпеку, переносимість терапії, а також рівень вірусного навантаження під час перерви у противірусному лікуванні.

Результати виявили високий рівень активації Т-клітинного імунітету. Також було відзначено зниження вірусного навантаження та відстрочення у поверненні пікових рівнів. Дослідження цієї комбінації будуть продовжені.

Вакцина проти ВІЛ від ANRS-UPEC

Науково-дослідний інститут вакцин (ANRS-UPEC) представив початкові результати дослідження нової вакцини проти ВІЛ, орієнтованої на дендритні клітини. У першому етапі випробувань взяли участь 36 добровольців, кожен з яких отримав 2 дози препарату та 1 бустер. Через 6 місяців після отримання останньої дози у всіх були виявлені ранні, потужні, тривалі імунні реакції без серйозних побічних ефектів. Учасники зафіксували високий рівень антитіл проти різних білків оболонки ВІЛ.

Особливість цього підходу – націленість на дендритні клітини («ключовий гвинтик імунної системи»). Щоб дістатися цих клітин, експерти розробили вакцину з антитілами, здатними розпізнавати рецептор, присутній на їх поверхні. Антитіла доставляються у клітину і водночас активують її. Використовуваний антиген дозволяє генерувати антитіла, що нейтралізують, у людей, які пройшли вакцинацію.

Експерти повідомили, що вже розпочалася друга частина дослідження, у якій беруть участь ще 36 осіб.

 

Джерело: https://www.hiv.gov/blog/hiv-vaccine-research-update-with-dr-dieffenbach-from-croi-2023/

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).