Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені розробили нову вакцину від ВІЛ: перший етап випробувань показав 97% ефективності

Нова вакцина проти ВІЛ показала перспективні результати в ранніх випробуваннях на людях. Препарат викликав імунну відповідь у 97% учасників дослідження. Вакцина розроблена на основі модифікованої версії білка, що є у вірусі. Препарат готує організм до вироблення антитіл, що широко нейтралізують ВІЛ та мають вирішальне значення для створення імунітету проти ВІЛ.

За словами доктора Вільяма Шифа зі Scripps Research, одного з авторів дослідження, суть цього методу полягає в тому, щоб навчити імунну систему розпізнавати широкий спектр штамів ВІЛ, що зустрічаються в природі (адже як відомо, вірус дуже часто мутує).

«На поверхні шипа ВІЛ є лише кілька ділянок, які залишаються однаковими чи відносно однаковими для різних варіантів вірусу. І ми намагаємося виявити дуже специфічні антитіла, які пов’язуються саме з цими ділянками», – говорить Шиф.

Під час випробувань експериментальну вакцину одержали 36 добровольців (12 одержали плацебо). Кожен учасник отримав два введення плацебо, вакцини з низькою дозою або вакцини з високою дозою з інтервалом 8 тижнів. У 35 вакцинованих учасників спостерігалася активація В-клітин, які беруть участь у створенні імунітету проти ВІЛ. Ніхто з пацієнтів не повідомляв про серйозні побічні ефекти. Серед легких небажаних явищ були відмічені головні болі та свербіж у місці ін’єкції, які проходили протягом 1-2 днів.

Як зазначають автори, щоб перейти до другої фази випробувань, потрібен час. І якщо препарат спрацює, цей метод можна використовувати для створення інших вакцин, наприклад, таких як універсальна вакцина проти Covid-19 і грипу.

Джерело: https://www.science.org/doi/10.1126/science.add6502

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).