Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені розробили програму для відновлення якості життя ВІЛ-позитивних людей

Антиретровірусна терапія (АРТ) допомагає людям, які живуть із ВІЛ, зупинити розвиток вірусу. А як бути з ментальним здоров’ям та загальною якістю життя? Щоб вирішити це завдання, вчені з Тайвані розробили 90-денну програму, яка допоможе людям, які живуть із ВІЛ, покращити якість життя та виробити «хороші життєві звички».

Дослідження, проведене в 2022 році в Тайвані, виявило 6 найпоширеніших симптомів, які турбують людей з ВІЛ. Це:

  • Втома, нестача енергії (63%);
  • Труднощі із засипанням (63%);
  • Депресія (52%);
  • Зміна зовнішності (52%);
  • Нервовість та занепокоєння (48%);
  • Зміна стану шкіри (5%)

З цими проблемами допоможе впоратися спеціальна програма, розрахована на 90 днів, яка включає 3 аспекти: дієту, фізичні вправи та психологічну допомогу.

«За допомогою терапії ми вирішили питання з придушенням вірусу, наступний крок – надати людям можливість стабілізувати якість життя та прагнути фізичного та духовного здоров’я», – сказав доктор Лінь Хаоюань, один із авторів програми.

Харчування

Після потрапляння вірусу в організм з різних причин може змінитися обмін речовин, а також перетравлення та всмоктування їжі. Згідно з представленою програмою, людям, які живуть з ВІЛ, рекомендується їсти більше фруктів та овочів, що містять велику кількість поживних речовин та природних антиоксидантів, для того, щоб підвищити імунітет. Цукор, жирна їжа та вуглеводи, як правило, дають багато енергії, але вони також з більшою ймовірністю сприяють збільшенню ваги. Їх рекомендується використовувати у обмежених кількостях. Також фахівці радять скоротити споживання солі, оскільки вона може збільшити навантаження на серцево-судинну систему.

Фізичні вправи

Згідно з результатами досліджень, регулярні кардіо та силові тренування можуть зменшити абдомінальний жир (на животі) на 1,1 кг у людей, які живуть із ВІЛ, через 16 тижнів.

Фізичні вправи є дуже важливими для цієї групи пацієнтів, зазначають експерти. Вони допомагають зміцнити організм, зменшити масу тіла та знизити ризик розвитку серцево-судинних та інших захворювань. Тому дослідники рекомендують виробити корисну звичку у вигляді фізичних вправ 2-3 рази на тиждень протягом 40-50 хвилин.

Психічне здоров’я

Багато людей, які живуть з ВІЛ, зіштовхуються з великою напругою через стигматизацію та дискримінацію. Щоб знизити психологічний тиск, експерти радять відвідувати групи взаємодопомоги, звертатися до рівних консультантів, психологів та інших фахівців.

На думку дослідників, така челендж-програма протягом 90 днів дозволить виробити корисні звички, пов’язані з харчуванням, фізичним навантаженням та ментальним здоров’ям. А також дозволить пацієнтам швидше прийняти діагноз та підвищити якість свого життя.

 

Джерело: https://bit.ly/3YLx2VQ

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).