Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені розробляють вакцину від ВІЛ, в основі якої генетично модифікована кишкова паличка

Вчені з Університету Еребру (Швеція) провели дослідження, яке збільшує шанси на розробку вакцини проти ВІЛ. Вони за допомогою методу CRISPR/Cas9 генетично модифікували пробіотичні бактерії E.coli (кишкова паличка), додавши до них частину ВІЛ.

«Застосовуючи передові технології, ми вставляємо послідовності ДНК у певну ділянку бактерії. Використовується частина ВІЛ, яка не є інфекційною, але все ж таки змушує організм виробляти нейтралізуючі антитіла», – сказав один з авторів дослідження.

Бактерії E.coli живуть у кишечнику людини та тварин, і деякі з них викликають кілька типів інфекцій. Однак є й корисні варіанти бактерій, які можуть сприяти поліпшенню кишкової флори. Один із таких варіантів, пробіотична бактерія E.coli штаму Nissle, був використаний у розробці вакцини проти ВІЛ.

Якщо бактерії, розроблені в Університеті Еребру, призведуть до створення схваленого фармацевтичного продукту, його можна буде приймати у формі таблеток. Вакцини у формі таблеток мають значну перевагу перед ін’єкційними варіантами, вважають вчені. Таблетки простіші і практичніші і не вимагають зберігання при низьких температурах, як деякі вакцини.

Розробники не бачать ризиків, пов’язаних із генетично модифікованими бактеріями. Однак необхідні додаткові дослідження, у тому числі на тваринах, перш ніж технологія буде перевірена на людях і вакцина стане доступною для використання. На все це потрібно буде щонайменше кілька років: для підготовки та етичного схвалення.

У той же час вчені зі США працюють над «незвичайною» вакциною від ВІЛ. В основі їх варіанта – антитіла лам, які виробляють нанотіла. Як стверджують розробники, ці елементи разом із людськими антитілами можуть знизити ймовірність інфікування вірусом.

 

Джерело: https://microbialcellfactories.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12934-024-02347-8

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).