Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені створили цифровий тест для визначення вірусного навантаження ВІЛ

Для тестування достатньо однієї краплі крові. При цьому система в майбутньому зможе розпізнавати інші інфекції.

Дослідники з Інженерного коледжу Пенсільванії у США розробили швидкий та економічно вигідний цифровий тест, за допомогою якого можна визначити вірусне навантаження ВІЛ. Для створення тест-системи експерти застосували нестандартний підхід – він називається STAMP («Самооцифрування за допомогою автоматизованого поділу на основі мембран»). Вона й дозволила тесту бути дешевшим, а для визначення вірусного навантаження використовувати лише краплю крові.

Як це працює: спочатку вчені беруть краплю крові у людини. Потім з неї витягується вірусна РНК і поєднується зі спеціальним білком Cas13, який є частиною системи CRISPR. У суміш поміщають спеціальну мембрану, яка ділить кров на краплі-молекули. Якщо в молекулі РНК є ВІЛ, білок Cas13 генерує сигнал про наявність вірусу і за кількістю сигналів визначається вірусне навантаження.

Експерти вже протестували тест-систему на 20 добровольцях. Результати виявилися чудовими. Точність вимірювання вірусного навантаження була практично такою самою, як у традиційного методу ОТ-ПЛР.

ACS Publications

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).