Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені тестують ленакапавір в якості PrEP двічі на рік

В даний час компанія Gilead Sciences проводить 5 клінічних випробувань з тестування ленакапавіру як засобу доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) у різних групах населення. Якщо випробування пройдуть успішно, то ленакапавір виявиться найбільш тривалим варіантом PrEP, який вводиться підшкірно раз на 6 місяців

Ленакапавір – це перший інгібітор капсіду ВІЛ. Він руйнує конусоподібну оболонку, що оточує вірусний генетичний матеріал та необхідні ферменти. Лабораторні дослідження показали, що препарат впливає на кілька стадій життєвого циклу ВІЛ та має довший період напіврозпаду в організмі. В даний час він схвалений для лікування ВІЛ з множинною лікарською стійкістю разом з іншими антиретровірусними препаратами. Комбінована терапія ленакапавіром також добре підходить для лікування першої лінії, хоча вона ще не схвалена для цього показання.

У дослідженнях PURPOSE ін’єкції ленакапавіру 2 рази на рік порівнюються зі щоденним пероральним PrEP серед людей, що схильні до ризику отримання ВІЛ.

У дослідженні №1, у якому бере участь 5300 осіб, порівнюють безпеку та ефективність ленакапавіру з тенофовіром алафенамідом/емтрицитабіном (Descovy) для дівчаток-підлітків та молодих жінок віком 16-25 років у Південній Африці та Уганді. Перші результати очікуються восени 2024 року.

У дослідженні №2, в якому бере участь понад 3000 учасників, оцінюють безпеку та ефективність ленакапавіру порівняно з тенофовіром дизопроксил фумаратом/емтрицитабіном (TDF/FTC, «Трувада») для цисгендерних і трансгендерних чоловіків, трансгендерних жінок та небінарних людей, що практикують секс з чоловіками, у США, Аргентині, Бразилії, Мексиці, Перу, Південній Африці та Таїланді. Перші результати очікуються на початку 2025 року.

У дослідженні №3, в якому 250 учасників, вчені вивчають ленакапавір та TDF/FTC в якості PrEP для цисгендерних жінок у США, які схильні до непропорційно високого ризику отримання ВІЛ (упор на афро-американських жінок). Дослідження завершиться у 2027 році.

У дослідженні №4, в якому також 250 учасників, вивчають ленакапавір та TDF/FTC як PrEP для людей, які вживають ін’єкційні наркотики, у США. Дослідження завершиться у 2027 році.

Дослідження №5 оцінює ленакапавір та TDF/FTC у Франції та Великобританії, приділяючи особливу увагу учасникам, яких ВІЛ зачепив непропорційно та які часто недостатньо представлені у клінічних дослідженнях.

 

Джерело: https://www.poz.com/article/gilead-studying-lenacapavir-twiceyearly-prep

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).