Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені виявили гени, які допомагають у реплікації ВІЛ

Дослідники з Медичної школи Північно-Західного університету (Іллінойс, США) виявили 86 генів, які можуть відігравати роль у тому, як ВІЛ відтворюється та викликає захворювання. Майже половина їх ніколи не розглядалися в контексті ВІЛ. Це відкриття може допомогти у розробці нових стратегій на лікування інфекції. Дослідження опубліковано у журналі Nature Communications.

Гени знайшли за допомогою технології редагування CRISPR-Cas9. У ході дослідження фахівці виділили із донорської крові Т-клітини, на які націлений ВІЛ. За допомогою «генних ножиць» із Т-клітин видалили окремі гени, після чого заразили їх ВІЛ. У клітинах, які втратили ген, важливий для відтворення вірусу, знижувалося поширення інфекції, а у клітинах, які втратили противірусний фактор, інфекція поширювалася.

«З системою CRISPR немає посередника – ген увімкнений або вимкнений. Здатність включати та вимикати гени у клітинах, виділених безпосередньо з крові людини, змінює правила гри. Цей новий аналіз є найточнішим уявленням про те, що відбувається в організмі під час ВІЛ-інфекції, яке ми могли б легко вивчити в лабораторії», — зазначили автори.

В результаті, вчені визначили 86 генів, які допомагають вірусу вбудовуватися в ДНК людини та викликати хронічне захворювання. Половина з них і раніше була пов’язана з ВІЛ, а решта – 46 генів – ніколи не розглядалися в контексті цього захворювання, тому вони можуть стати новими мішенями для боротьби з ВІЛ.

Нагадаємо, що технологію “молекулярних ножиць” зараз використовують і для лікування раку. У 2016 році в журналі Nature було опубліковано матеріал про дослідження вчених із Китаю. Їм вдалося «відредагувати» клітини мишей так, щоб пригнічувати сигнал, що викликає зростання злоякісної пухлини. В результаті, розмір новоутворень у піддослідних мишей зменшився. Тепер дослідники збираються зазнати впливу цієї технології на онкопатології у людей.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41467-022-29346-w
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).