Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені виявили ще один варіант лікування ВІЛ із множинною лікарською стійкістю

Дослідження, що пройшло нещодавно, показало, що повністю пероральний режим Біктарві (біктегравір/тенофовір/емтрицитабін) у сукупності з доравірином підтримує пригнічене вірусне навантаження у людей з високою стійкістю до лікарських засобів ВІЛ. Результати роботи опубліковані у журналі AIDS.

У випробуваннях взяли участь 20 чоловіків із великим досвідом лікування. Середній вік 65 років, середній термін життя із ВІЛ – 37 років. У пацієнтів була виявлена стійкість до інгібіторів протеази, препаратів групи НІЗТ (нуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази) та ННІЗТ (ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази), але не було резистентності до рилпівірину та доравірину. Також у них не було мутацій K65R або T69, які викликають стійкість до тенофовіру та інших ННІЗТ. На момент включення в дослідження у всіх пацієнтів було невизначене вірусне навантаження (50 копій і менше) протягом як мінімум 6 місяців.

У процесі випробувань учасники перейшли з комбінованої терапії рілпівірін/тенофовіру алафенамід/емтрицитабін + долутегравір на схему Біктарві + доравірин.

Через 48 тижнів після переходу пригнічене вірусне навантаження зберігалося у 100% пацієнтів. Режим Біктарві + Доравірін був безпечним і добре переносився, побічних ефектів, пов’язаних з лікуванням, не виявлено. Також не було зафіксовано взаємодій між біктегравіром та доравірином. Індекс маси тіла учасників не змінився. Якість сну та загальна якість життя також залишилася без змін.

Результати випробувань показали, що перехід зі схеми біктегравір/тенофовір/емтрицитабін + долутегравір на режим Біктарві + доравірин є ефективним та добре переносимим варіантом серед літніх пацієнтів із великим досвідом лікування ВІЛ.

Попереднє дослідження показало, що Біктарві відмінно підходить для лікування пацієнтів із ВІЛ та гепатитом В.

Джерело: https://journals.lww.com/aidsonline/Citation/2023/06010/Bictegravir_emtricitabine_tenofovir_alafenamide.5.aspx

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).