Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені визначили найефективніший препарат для придушення ВІЛ під час вагітності та пологів

Експерти порівняли ефективність кількох антиретровірусних препаратів (АРВТ), включаючи долутегравір, серед вагітних жінок, які живуть із ВІЛ. У процесі дослідження вони оцінювали підтримку вірусної супресії до та під час пологів, ризик передчасних пологів, а також рівень маси тіла дітей при народженні.

У дослідженні, яке проводилося у США та Європі, взяли участь 1257 вагітних жінок із ВІЛ-1. Середній вік учасниць становив 29 років. 51% із них розпочали АРВ-терапію до зачаття.

  • 120 жінок отримували долутегравір;
  • 464 – атазанавір-ритонавір;
  • 185 – дарунавір-ритонавір;
  • 243 – рилпівірін;
  • 86 – ралтегравір;
  • 159 – елвітегравір-кобіцистат.

Найефективніший результат показав долутегравір – вірусна супресія під час пологів при прийомі цього препарату була у 97% учасниць. У групі атазанавіру-ритонавіру показник дорівнював 84%; у групі ралтегравіру – 89% та у групі елвітегравіру-кобіцистату – 90%.

Ризик передчасних пологів, що спостерігався, знаходився в діапазоні від 14 до 18%. Скориговані ризики народження дітей недоношеними та з низькою масою тіла суттєво не відрізнялися між групами. Результати додаткових аналізів були аналогічні.

Дане дослідження підтвердило ефективність долутегравіру серед вагітних жінок: препарат краще за інші схеми пригнічував ВІЛ і підтримував вірусну супресію, але не збільшував ризики несприятливих результатів під час пологів.

Нагадаємо, що раніше долутегравір не призначався вагітним та жінкам дітородного віку через можливі проблеми з розвитком плоду. Однак подальші дослідження не підтвердили цієї версії. І в США на початку 2022 року препарат дозволили для використання у вагітних жінок із ВІЛ.

 

Джерело: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2200600

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).