Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені запропонували використовувати подвійну дозу вакцини від гепатиту B для ревакцинації людей з ВІЛ

Американські вчені запропонували застосовувати нову схему ревакцинації від гепатиту B для людей з ВІЛ. Пацієнти, які слабо реагують на первинне щеплення проти ВГВ можуть отримати подвійну дозу рекомбінантної вакцини, якщо у них невизначуване вірусне навантаження і мало супутніх захворювань.

Люди з ВІЛ більш схильні до розвитку хронічного гепатиту В, мають більше ускладнень і більш високий рівень смертності, ніж ті, у кого тільки гепатит. Згодом хронічний гепатит В може призвести до важких захворювань печінки, включаючи цироз і рак, нагадали вчені. Хоча вакцинація залишається важливим методом профілактики, не у всіх ВІЛ-позитивних пацієнтів може з’явитися достатній рівень антитіл.

Щоб вирішити цю проблему, група американських вчених вивчила ефективність високодозової вакцини в порівнянні зі стандартною схемою для ревакцинації від ВГВ у людей з ВІЛ. Вони провели клінічне дослідження за участю 107 ВІЛ-позитивних дорослих, у яких після первинної вакцинації не з’явилося достатньої кількості антитіл. 98% учасників приймали терапію, у 86% було невизначуване вірусне навантаження. Результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Network Open.

Добровольців поділили на групи: 55 осіб отримали одну серію стандартних доз вакцини (20 мкг) для ревакцинації, а 52 людини – подвійну дозу (40 мкг) вакцини проти гепатиту В під назвою Engerix B. Обидва препарати вводилися за схемою 0-1-2 місяці.

Фахівці встановили, що у 72% учасників першої групи виробилася стійка серологічна відповідь в порівнянні з 51% тих, хто отримав серію стандартних доз. Через два місяці спостереження антитіла проти ВГВ були, в середньому, більш ніж в два рази вище в групі з високою дозою (398 МО / л) в порівнянні з групою зі стандартною дозою (159 МО / л).

«Ми вважаємо, що висока доза з більш коротким інтервалом може розглядатися як один з основних варіантів ревакцинації ВГВ у стабільних пацієнтів з ВІЛ», – наголосили вчені.

Джерело: JAMA Network Open
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).