Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені з’ясували, як АРВ-терапія впливає на регенерацію печінки після перенесеного гепатиту С

У ВІЛ-позитивних людей, які вилікували гепатит С, жорсткість печінки знижується в більшому ступені, якщо вони приймали ненуклеозидний інгібітор зворотної транскриптази (ННІЗТ) в складі антиретровірусної терапії. До такого висновку прийшли вчені з Іспанії.

До цього фахівці не могли точно сказати, чи впливає вибір антиретровірусної терапії на регенерацію печінки. Деякі АРВ-препарати, які зараз майже не використовують, могли надавати токсичний вплив на печінку, проте про дії сучасних лікарських засобів на регенерацію майже нічого не відомо.У дослідженні брали участь 313 ВІЛ-позитивних людей, які приймають терапію. Показники жорсткості печінки у них були вище 9,5 кілопаскалей, або кПа (значення вище 14 кПа вказує на серйозне пошкодження печінки або цироз) до початку лікування від гепатиту С. Також брали участь пацієнти, яким вже вдалося перемогти гепатит. 74 людини приймали терапію, в складі якої були ННІЗТ (рілпівірін або ефавіренц), а 239 – за схемою, що містить два НІЗТ і інгібітор інтегрази або інгібітор протеази плюс один або два НІЗТ (деякі отримували посилений інгібітор протеази і ламівудин).

Учасники з групи ННІЗТ набагато рідше вживали спиртні напої, також у них спостерігалася більш висока середня кількість CD4 (665 проти 527). Крім того, в цій групі вірусне навантаження було пригнічене у 95% учасників. У другій таких було 80%.

У 40% учасників в групі ННІЗТ і 34% без ННІЗТ жорсткість печінки була нижче 14 кПа до лікування противірусними препаратами прямої дії. Початкове середнє значення жорсткості печінки становило 16,7 кПа в групі ННІЗТ і 17,3 кПа в групі без ННІЗТ.

Після прийому противірусних препаратів прямої дії у людей, які отримували препарати на основі ННІЗТ, було значно більше зниження жорсткості печінки, ніж у людей, які отримували інші схеми (35% проти 29%). Вчені провели багатофакторний аналіз, згідно з яким застосування ННІЗТ було єдиним фактором, що поєднується зі зниженням жорсткості печінки. Препарати, що використовуються в основі НІЗТ, не впливали на ступінь зміни жорсткості печінки.

За словами фахівців, це може говорити про те, що ННІОТ здатні прискорити процес регенерації печінки і призводить до апоптозу – запрограмованої загибелі клітин. Вони будуть проводити нові дослідження, щоб визначити довгострокові наслідки впливу ННІЗТ на регенерацію печінки.

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/jun-2021/hiv-treatment-choice-affects-improvement-liver-after-hepatitis-c-cure
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).