Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Від оптимізованої трансплантації стовбурових клітин до терапії Т-клітинами CAR: прогресивні варіанти лікування раку, ВІЛ тощо

City of Hope («Місто надії») нещодавно поділився важливими новинами на 24-й щорічній конференції зі СНІДу про пацієнта, який пройшов лікування у 2019 році та ВІЛ-інфекція якого була в стадії ремісії. Чоловік жив із ВІЛ 31 рік, а потім приїхав у Місто надії з іншим важким діагнозом — гострий мієлоїдний лейкоз. Однією з найбільших надій на тривалу ремісію гострого мієлоїдного лейкозу (ГМЛ) є трансплантація стовбурових клітин, і City of Hope має одну з провідних національних програм трансплантації, виконавши понад 17 000 трансплантацій з 1976 року.

City of Hope («Місто надії») нещодавно поділився важливими новинами на 24-й щорічній конференції зі СНІДу про пацієнта, який пройшов лікування у 2019 році та ВІЛ-інфекція якого була в стадії ремісії. Чоловік жив із ВІЛ 31 рік, а потім приїхав у Місто надії з іншим важким діагнозом — гострий мієлоїдний лейкоз. Однією з найбільших надій на тривалу ремісію гострого мієлоїдного лейкозу (ГМЛ) є трансплантація стовбурових клітин, і City of Hope має одну з провідних національних програм трансплантації, виконавши понад 17 000 трансплантацій з 1976 року. Крім того, установа знаходиться в авангарді використання трансплантатів для лікування людей похилого віку з раком крові, включаючи підвищення ефективності та безпеки у людей старше 60 років і тих, хто має супутні захворювання, як-от ВІЛ-інфікований тоді 63-річний пацієнт із Міста надії. Дослідження представила Яна К. Діктер, доктор медичних наук, доцент відділу інфекційних захворювань City of Hope.

Гематолог Міста Надії Ахмед Арібі, доктор медичних наук, доцент кафедри лейкемії, підготував пацієнта до алогенної трансплантації стовбурових клітин крові за схемою зниженої інтенсивності на основі хіміотерапії, розробленою для лікування літніх пацієнтів із раком крові. Хіміотерапія зі зниженою інтенсивністю робить трансплантацію легшою для літніх пацієнтів і зменшує ймовірність ускладнень, пов’язаних з трансплантацією.

Арібі та його команда працювали з Програмою ТКМ неспоріднених донорів City of Hope під керівництвом Монзра М. Аль Малкі, доктора медичних наук, щоб знайти донора, який би ідеально відповідав пацієнту та мав рідкісну генетичну мутацію, гомозиготну CCR5 Delta 32, яка зустрічається лише у 1-2% населення в цілому. Люди з цією мутацією мають стійкість до інфікування ВІЛ. CCR5 є рецептором імунних клітин CD4+, і більшість штамів ВІЛ використовують цей рецептор, щоб проникнути в імунну систему та атакувати її. Але мутація CCR5 блокує цей шлях, що зупиняє реплікацію ВІЛ.

Після цієї успішної трансплантації як для ГМЛ, так і для ВІЛ пацієнт перебував у стані ремісії щодо ВІЛ після припинення АРТ у березні 2021 року. У той час як такий результат стався у трьох інших пацієнтів, пацієнт із «Міста надії» був найстаршим, хто пройшов трансплантацію з ВІЛ і лейкемією і перейшов до ремісії для обох. Він також найдовше прожив з ВІЛ — 31 рік.

«Пацієнт City of Hope — це ще один важливий прогрес. Це демонструє, що дослідження та клінічна допомога, розроблена та проведена в City of Hope, змінюють значення діагнозу ВІЛ для пацієнтів у Сполучених Штатах і в усьому світі», – сказав Джон Зайя, доктор медичних наук, директор Центру генної терапії City of Hope, Аарон. Д. Міллер та Едіт Міллер, голова генної терапії та лідер у дослідженні ВІЛ. «Місто Надії залишається в авангарді клінічних досліджень, які змінюють життя людей на краще».

«Коли в 1988 році мені поставили діагноз ВІЛ, я, як і багато інших, думав, що це смертний вирок. Я ніколи не думав, що доживу до того дня, коли в мене більше не буде ВІЛ. City Hope зробив це можливим, і я надзвичайно вдячний». — Пацієнт міста надії

Спираючись на минулі успіхи для кращого лікування ВІЛ

Наведена вище історія є одним із важливих прикладів кількох важливих досягнень, досягнутих у City of Hope у сфері догляду за людьми з ВІЛ. Коли багато центрів все ще лікували пацієнтів з низькоінтенсивними, невиліковними підходами до лікування ВІЛ-пов’язаної лімфоми, City of Hope кинув виклик цій парадигмі, продемонструвавши, що аутологічна трансплантація може бути використана для лікування пацієнтів, які інакше померли б.

 

Зовсім недавно City of Hope використовує своє лідерство в терапії Т-клітинами CAR — новаторському лікуванні, яке зараз використовується для зміцнення природного захисту організму від раку — і досліджує його потенціал у тандемі з іншим досягненням — вакциною City of Hope проти цитомегаловірусу (ЦМВ).

У підтверджувальному дослідженні, фінансованому Каліфорнійським інститутом регенеративної медицини, лабораторні моделі продемонстрували, що комбінована терапія може розпізнати та знищити ВІЛ без серйозної токсичності для клітин-господарів вірусу. У культивованих людських клітинах Т-клітини CAR вбивали клітини, помічені білком gp120, і продовжували їх вбивати, без істотних ознак ризику пошкодження здорових клітин. У мишачій моделі ВІЛ/СНІДу високі дози Т-клітин CAR подвійної дії, а потім вакцина ЦМВ успішно контролювали ВІЛ і навіть проникали в кістковий мозок, що вказує на те, що лікування може продовжувати працювати протягом тривалого часу.

City of Hope увійшло до 10 найкращих онкологічних лікарень у США

Окрім досягнення проривних результатів у лікуванні раку та ВІЛ, «Місто надії» було визнано сьомою «Найкращою лікарнею» для онкологічних захворювань у країні згідно з рейтингом найкращих лікарень: спеціальність U.S. News & World Report за 2022-23 роки. Це перший випадок, коли центр лікування раку потрапив у топ-10 щорічного рейтингу U.S. News & World Report і вже 16-й рік поспіль його відзначають як одну з елітних онкологічних лікарень країни. Він також був оцінений як високоефективний у чотирьох онкологічних операціях: рак легенів, товстої кишки, простати та яєчників.

Джерело: https://www.cityofhope.org/optimized-stem-cell-transplants-car-t-cell-therapy-advancing-options-cancer-hiv-and-moreПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).