Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ВІЛ будуть виліковувати за раз

Нове дослідження Тель-Авівського університету пропонує нове та унікальне лікування СНІДу, яке може бути перетворене на вакцину або одноразове лікування для пацієнтів з ВІЛ.

У дослідженні вивчалася інженерія лейкоцитів типу В організмі пацієнта, щоб вони виділяли антитіла проти ВІЛ у відповідь на вірус. Дослідження було опубліковано в журналі Nature.За останні два десятиліття життя багатьох хворих на СНІД покращилося в результаті застосування методів лікування, що перетворюють хворобу зі смертельної на хронічну. Однак ми ще маємо пройти довгий шлях, перш ніж буде знайдено лікування, яке забезпечить пацієнтам постійне лікування. Один із можливих способів зробити це за допомогою одноразової ін’єкції був вперше розроблений у лабораторії доктора Барзеля. У методиці, розробленої в його лабораторії, використовуються лейкоцити типу B, які будуть генетично модифіковані всередині тіла пацієнта для виділення антитіл, що нейтралізують, проти вірусу ВІЛ, що викликає захворювання.

В-клітини – це тип лейкоцитів, що відповідають за вироблення антитіл проти вірусів, бактерій і т. д. В-клітини утворюються в кістковому мозку. Коли вони дозрівають, В-клітини переміщаються в кров і лімфатичну систему, а звідти до різних частин тіла.

Доктор Барзель пояснює: «Досі лише небагатьом вченим, і нам серед них, вдавалося створювати В-клітини поза тілом, і в цьому дослідженні ми були першими, хто зробив це в організмі і змусив ці клітини генерувати бажані антитіла. Генна інженерія здійснюється з допомогою вірусних носіїв, отриманих з вірусів, які були сконструйовані таким чином, щоб не викликати пошкодження, а тільки доставляти ген, що кодує антитіло, в В-клітини в організмі. В-клітин. Усі модельні тварини, яким вводили лікування, реагували та мали велику кількість бажаного антитіла у крові. Ми зробили антитіло з крові і переконалися, що воно справді ефективне для нейтралізації вірусу ВІЛ у лабораторному посуді».

Генетичне редагування було зроблено за допомогою CRISPR. Це технологія, що базується на бактеріальній імунній системі проти вірусів. Бактерії використовують системи CRISPR як свого роду молекулярну пошукову машину, щоб знаходити вірусні послідовності і вирізати їх, щоб вивести з ладу. Два біохіміки, які розробили складний захисний механізм, Еммануель Шарпантье та Дженніфер Дудна, змогли змінити напрямок розщеплення будь-якої ДНК на свій вибір. З того часу ця технологія використовувалася або для відключення небажаних генів, або для відновлення та вставки необхідних генів. Дудна та Шарпантьє здобули міжнародне визнання, коли стали лауреатами Нобелівської премії з хімії у 2020 році.

Аспірант Алессіо Нехмад докладно описує використання CRISPR: «Ми об’єднуємо здатність CRISPR спрямовувати введення генів у потрібні місця разом із здатністю вірусних носіїв доставляти потрібні гени у потрібні клітини. Таким чином, ми можемо сконструювати В-клітини всередині тіла пацієнта. Ми використовуємо два вірусні носії сімейства AAV, один носій кодує бажане антитіло, а другий носій кодує систему CRISPR. Коли CRISPR врізається в бажану ділянку геному В-клітин, він спрямовує введення бажаного гена: гена, що кодує антитіло проти вірусу ВІЛ, що викликає СНІД».

Нині, пояснюють дослідники, генетичного лікування СНІДу немає, тому можливості для досліджень величезні. Доктор Барзель робить висновок: «Ми розробили інноваційне лікування, яке може перемогти вірус за допомогою одноразової ін’єкції, що потенційно може призвести до значного поліпшення стану пацієнтів. Коли сконструйовані В-клітини стикаються з вірусом, вірус стимулює та заохочує їх. ділитися, тому ми використовуємо саму причину хвороби для боротьби з нею.Більше того, якщо вірус зміниться, B-клітини також зміняться відповідно, щоб боротися з ним, тому ми створили перші в історії ліки, які можуть еволюціонувати в організмі і перемогти віруси в гонці озброєнь».

Грунтуючись на цьому дослідженні, ми можемо очікувати, що найближчими роками ми зможемо виробляти таким чином ліки від СНІДу, додаткових інфекційних захворювань та деяких видів раку, спричинених вірусом, таких як рак шийки матки, рак голови та шиї. і більше.”

Підготував: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/06/220613111951.htm
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).