Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ВІЛ підвищує ризик запальних захворювань кишківника

Згідно з результатами дослідження, проведеного в Данії, вчені дійшли висновку, що у ВІЛ-позитивних людей підвищений ризик запальних захворювань кишківника. Але дане дослідження стосувалося лише чоловіків, пише Аidsmap.

В свою чергу, дослідження, яке проведене у США, виявило підвищений ризик як у чоловіків, так і у жінок, які живуть із ВІЛ, із більш високою поширеністю серед жінок, ніж серед чоловіків.

Данські дослідники використовували національний регістр людей із ВІЛ. Вони зіставили кожну ВІЛ-позитивну людину за віком та статтю при народженні з 50 людьми без вірусу. Загалом, виявилося 8995 осіб із ВІЛ у період з 1983 по 2018 рік. Їхні показники зіставили із 449 750 людьми без ВІЛ. За час спостереження, у 0,82% людей з ВІЛ розвинулося запальне захворювання кишківника, в основному це був виразковий коліт. У групі ВІЛ-негативних показник був меншим — 0,63%. В результаті, вчені встановили, що ймовірність розвитку запального захворювання кишечника у людей з ВІЛ більш ніж удвічі вища, ніж у людей без вірусу.

Наявність імуноопосередкованого запального захворювання, такого як ревматоїдний артрит або вовчак, не підвищувала ризик розвитку запального захворювання кишківника у людей з ВІЛ. 

Запальні захворювання кишківника (ЗЗК) — це група хронічних захворювань, які характеризуються деструктивним неспецифічним імунним запаленням стінки кишківника, до основних форм належать хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт. 

Існують три типи ЗЗК:

  1. Виразковий коліт – уражає товстий кишківник;
  2. Хвороба Крона – найчастіше уражає термінальну ділянку тонкого кишківника, але може уражати і будь-яку ділянку шлунково-кишкового тракту;
  3. Недиференційований коліт – моє ознаки як хвороби Крона, так і виразкового коліту.

Як діагностується запальне захворювання кишківника?

Для встановлення діагнозу необхідно пройти комплексне обстеження, що включає аналізи крові, калу, комп’ютерну або магнітно-резонансну томографію, колоноскопію з біопсією. Колоноскопія необхідна для виявлення виразок або осередків запалення у кишківнику.

Оскільки лікування ЗЗК має свої ризики, до початку лікування необхідно остаточно переконатися, що у Вас саме ЗЗК, а не інфекційний процес чи інше захворювання.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).