Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ВІЛ-позитивні жінки поскаржилися в ООН на порушення їхніх прав в Україні

Жінки, що живуть з ВІЛ, споживачки наркотиків, секс-працівниці і представники ЛБТ-спільноти вперше подали спільний звіт в ООН про порушення їхніх прав в Україні. Цей звіт — альтернатива документу Мінсоцполітики України, який звітує в ООН в рамках виконання країною конвенції CEDAW про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок.

Як стверджують аналітики БО «Позитивні жінки» які разом з іншими громадськими організаціями підготували звіт, в Україні високий рівень насильства і жорстокості з боку правоохоронних органів, порушення батьківських і репродуктивних прав, загроза примусової стерилізації та розкриття статусу.ВІЧ-позитивні жінки частіше стикаються з насильством в сім’ї, більш того, нерідко саме насильство призводить до інфікування жінок ВІЛ. Грубо порушуються батьківські і репродуктивні права цих спільнот. Діюча процедура юридичного визнання гендеру вимагає «незворотного хірургічного втручання» від трансгендерних людей для зміни документів.

Є випадки примусової стерилізації (перев’язка маткових труб) у  ВІЧ-позитивних жінок,  споживачок наркотиків і секс-робітниць в державних медичних установах і позбавлення жінок батьківських прав на підставі ВІЛ-статусу.

Доступ до допоміжних репродуктивних технологій для ВІЛ-позитивних жінок та трангендеров заборонений законодавчо, як і можливість усиновлення або опікунства дитини. У лесбіянок немає батьківських прав по відношенню до дітей, яких вони виховують разом зі своїми партнерками.

Україна є  однією  з 185 держав-учасниць, які ратифікували Конвенцію CEDAW, прийняту Генеральною Асамблеєю ООН в 1979 році. Розгляд звіту від України відбувся 14 лютого 2017 року.

 

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).