Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ВІЛ та дієта

Правильне харчування важливе для здоров’я кожної людини. Наявність ВІЛ не означає, що вам потрібно серйозно змінити свій раціон. Але вживання правильної їжі може покращити самопочуття, мати більше енергії та зберегти ваше серце та кістки здоровими, коли ви старієте. Про це йдеться в матеріалі aidsmap, який наводить дані ряду досліджень.  

Клінічне дослідження виявило, що дієтичне харчування (medically-tailored meals) та продукти в поєднанні з харчовою освітою можуть зменшити госпіталізацію та покращити психічне та фізичне здоров’я людей з ВІЛ. Але втручання не призвело до покращення щодо пригніченого вірусного навантаження. 

 Американське дослідження порівняло дві служби харчування для людей, які живуть з ВІЛ і мають низькі доходи в Каліфорнії: 

  • Підхід «Їжа – це ліки». Це включало їжу та продукти для триразового харчування, які адаптовані до чиїхось медичних потреб, а також кілька навчальних сесій щодо харчування. 
  • Звичайне харчування, яке надає благодійна організація. Це включало продукти або готові страви, достатні для одного чи двох прийомів їжі на день. 

Дослідження визначало, чи може підхід «Їжа – це ліки» допомогти зменшити пригнічення вірусу. Знижене вірусне навантаження означає, що у вашій крові дуже мало ВІЛ, що є однією з головних цілей лікування ВІЛ. Важливим способом підтримки вірусної супресії є прихильність до лікування (прийом ліків точно за призначенням). Це може бути особливо важко для людей, які відчувають відсутність продовольчої безпеки. 

Обидва підходи зменшили кількість людей із непригніченим вірусним навантаженням. Але не було різниці в тому, наскільки кожен підхід допоміг. 

Однак ризик серйозної продовольчої небезпеки серед учасників програми «Їжа – це ліки» знизився на 77% протягом шести місяців порівняно зі стандартним лікуванням. Ці учасники також їли менш жирну їжу. 

Проект «Їжа – це ліки» сильно вплинув на інші аспекти здоров’я людей. Люди, які дотримувалися підходу «Їжа – це ліки», з більшою ймовірністю приймали ліки від ВІЛ за призначенням і рідше займалися сексом без презерватива. Ризик важких симптомів депресії знизився на 68%. Серед людей, які застосовували підхід «Їжа – це ліки», частка людей, які перебували в лікарні за останні три місяці, зменшилася з 11% до 5%, тоді як з іншим підходом вона фактично зросла. 

  

Ви також можете знайти корисні поради щодо здорового харчування з обмеженим бюджетом в Інтернеті, наприклад, на веб-сайті Асоціації дієтологів Великобританії. 

 Якщо у вас виникли запитання щодо дієти, радимо звернутися до медичного працівника або до Загальнонаціональної гарячої лінії з ВІЛ/СНІДу 0 800 500 451  

Джерело 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).