Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ВІЛ вдалося придушити за допомогою моноклональних антитіл

Завдяки терапії експерти навчилися пригнічувати вірус протягом трьох місяців. При цьому деякі пацієнти залишалися у ремісії понад рік.

Вчені з Данії провели дослідження, в якому вирішили з’ясувати, як терапія на основі моноклональних антитіл пригнічує ВІЛ. Це специфічні та високоефективні антитіла, які виробляються у великих кількостях та використовуються для експериментального лікування. Усіх учасників розділили на чотири групи. У першу увійшли добровольці, які, крім АРТ, отримували лефітолімод (препарат для посилення реакції імунних клітин проти ВІЛ). У другу — учасники, які отримували АРТ та два моноклональні антитіла (3BNC117 та 10-1074). У третій виявилися пацієнти, які дотримуються стандартної схеми лікування. І в четвертій — добровольці, які прийняли відразу обидва види експериментальних ліків.

Вчені з’ясували, що у людей з ВІЛ, які отримували моноклональні антитіла перед припиненням прийому АРТ, вірус пригнічувався щонайменше три місяці. Є учасники, організм яких пригнічує вірус вже 18 місяців, при цьому вони припинили регулярне лікування.

Вчені впевнені: моноклональні антитіла допоможуть у найближчому майбутньому створити новий ефективний препарат, але для цього їм необхідно посилити дію терапії. Важливо, щоб щонайменше 50% учасників припинили приймати АРТ і при цьому не постраждали від рецидивів.

https://www.nature.com/articles/s41591-023-02547-6

СНІД центр

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).