Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ВІЛ ховається від імунної системи за допомогою молекул цукру

Американські вчені виявили метод, за допомогою якого ВІЛ-інфіковані клітини ховаються від імунної системи. Вони вважають, що для цього вірус використовує молекули цукру, що знаходяться на поверхні зараженої клітини. Фахівці вже з’ясували, як це виправити.

Вчені вивчили сіалову кислоту – тип молекули цукру, що знаходиться на поверхні ВІЛ-інфікованих клітин. Вони з’ясували, що коли ці молекули кислоти активуються, вони зв’язуються зі спеціальними рецепторами імунних клітин та стримують їх. Однак ВІЛ здатний контролювати дії сіалової кислоти та уникати імунного нагляду. Результати дослідження опубліковані у журналі PLOS Pathogens.

Проте вчені знайшли спосіб боротися з цим, зробивши так, щоб імунні клітини-кілери знищували ВІЛ-інфіковані клітини, не чіпаючи здорових.

«Ми визначили взаємодію гліко-імунних контрольних точок як новий механізм, який дозволяє ВІЛ-інфікованим клітинам уникати імунного нагляду. І ми розробили новий підхід, який вибірково впливає на ці взаємодії на поверхні інфікованих клітин. Наш метод фактично збільшує сприйнятливість ВІЛ-інфікованих клітин до загибелі», – сказали автори.

Тепер вони збираються вивчити вплив інших молекул цукру на ВІЛ. На думку вчених, вони можуть відігравати ту ж роль, що й сіалова кислота. Після цього фахівці вивчать ефективність та безпеку свого методу на тваринах.

Підготував: https://journals.plos.org/plospathogens/article?id=10.1371/journal.ppat.1010034
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).