Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Випущено новий посібник з використання АРТ для лікування та профілактики ВІЛ

 

Міжнародна група противірусних препаратів США (IAS-USA) випустила нові рекомендації щодо використання антиретровірусних препаратів для профілактики та лікування ВІЛ у дорослих.

Загалом керівництво IAS-USA збігається з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб щодо використання АРВ-препаратів. Зміни орієнтовані на нові дослідження, які були представлені громадськості у період із січня 2020 по жовтень 2022 року.

 

Що стосується основних моментів нового керівництва, то експерти рекомендують розпочинати АРВ-терапію якомога раніше після постановки діагнозу ВІЛ, тому що, як показують численні дослідження, ранній початок лікування призводить до кращих результатів.

Для більшості людей, які починають лікування, схеми з інгібіторами інтегрази «залишаються основою початкової терапії».

Пацієнтам, які домоглися придушення вірусу при щоденному пероральному прийомі, рекомендується розглянути варіант ін’єкційного режиму тривалої дії (каботегравір+рілпівірін; Кабенува).

Також у посібнику згадуються ситуації із збільшенням ваги у зв’язку із прийомом антиретровірусної терапії (АРВТ). Незважаючи на те, що сучасна АРВ-терапія безпечна та добре переноситься, існує низка побічних ефектів, які необхідно контролювати. Збільшення ваги та метаболічні ускладнення пов’язані з деякими АРВ-препаратами, включаючи долутегравір (Тівікай, Джулука, Довато) та тенофовір алафенамід (Descovy, Biktarvy та Symtuza).

Фахівці рекомендують документувати вагу та індекс маси тіла на початку або при зміні лікування, а потім кожні 6 місяців, для відстеження змін.

Людей, які починають або змінюють терапію, необхідно інформувати про можливість збільшення ваги та серцево-судинних захворювань (ССЗ).

Тим, хто приймає інгібітори інтегрази, рекомендується щорічний скринінг на діабет та ССЗ.

Крім ліків, у керівництві також розглядаються різні проблеми людей, які живуть із ВІЛ:

  • Усунення перешкод на шляху до лікування.
  • Підтримка прихильності до лікування.
  • Лікування супутніх захворювань протягом усього життя.
  • Важливість ранньої діагностики та початку лікування ВІЛ для людей похилого віку.

Фахівці рекомендують скринінг основних станів здоров’я, порушень когнітивних функцій, поганої прихильності та слабкості. Вони також радять переглянути ліки, які люди приймають від ВІЛ та інших захворювань, щоб спростити лікування, уникнути лікарської взаємодії та знизити витрати на лікування.

Щодо доконтактної профілактики ВІЛ, то поточні варіанти PrEP включають комбіновані таблетки: тенофовір дизопроксилфумарат/емтрицитабін (Трувада та дженерики) та тенофовір алафенамід/емтрицитабін (Descovy). Новішим варіантом є ін’єкційний препарат Apretude (каботегравір) тривалої дії, який вводиться лікарем раз на два місяці.

Джерело: https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2799240

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).