Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Високе вірусне навантаження пов’язане з 5 захворюваннями у жінок з ВІЛ

Згідно з нещодавнім дослідженням, жінки, які раніше мали високу кумулятивну віремію, мали підвищений ризик розвитку 5 супутніх захворювань, не пов’язаних зі СНІДом. Такого висновку дійшли вчені зі США.

За словами доктора Лорен Ф. Коллінза, головної авторки дослідження, хронічне запалення, пов’язане з ВІЛ, підвищує ризик розвитку супутніх захворювань, навіть при регулярному прийомі АРВ-препаратів. Причиною хронічного запалення можуть бути процеси, що запускаються в організмі під впливом ВІЛ до початку терапії. Відповідно, чим пізніше починається лікування, тим вищим є ризик.

«Під час попереднього аналізу, що оцінював тягар супутніх захворювань, не пов’язаних зі СНІДом, у ВІЛ-позитивних та ВІЛ-негативних жінок, ми виявили, що загальний тягар 10 оцінених супутніх захворювань був вищим у жінок з ВІЛ порівняно з жінками без ВІЛ, і в першу черга це було пов’язано з традиційними, а не з ВІЛ-пов’язаними факторами ризику», – каже Лорен Ф. Коллінз, доцент кафедри медицини інфекційних захворювань в Університеті Еморі (Атланта).

Фахівці вирішили з’ясувати, як впливає високе вірусне навантаження на множинну захворюваність у жінок із ВІЛ після початку антиретровірусної терапії. У випробуваннях взяли участь 806 пацієнток.

У процесі спостереження мультиморбідність (розвиток 2-х та більше хронічних захворювань) була виявлена у 211 жінок (26%). Із них:

  • гіпертонія була у 77%;
  • дисліпідемія у 63%;
  • діабет у 28%;
  • серцево-судинні захворювання у 25%;
  • хвороба нирок у 15%.

Дослідники виявили, що кількість хронічних захворювань була вищою у учасниць, які розпочали лікування при високому вірусному навантаженні (понад 100 000 копій): коефіцієнт мультиморбідності 3,8 порівняно з 2.

“Серед жінок з ВІЛ, які отримували антиретровірусні препарати, більш висока кумулятивна віремія збільшувала ризик мультиморбідності та розвитку кожного з 5 конкретних супутніх захворювань, не пов’язаних зі СНІДом”, – сказала доктор Коллінз.

 

Джерело: https://www.healio.com/news/infectious-disease/20230120/higher-hiv-viral-load-among-women-on-art-increases-risk-of-nonaids-comorbidities

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).