Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Визначення ВІЛ-статусу дитини та вакцинопрофілактика

У перші місяці життя дитини, яка народилася від ВІЛ-позитивної матері, аналіз ІФА на ВІЛ завжди показуватиме позитивний результат, оскільки вона успадкувала антитіла від матері. Проте, якщо дитина не заразилася ВІЛ, материнські антитіла зникнуть з часом.

У дітей віком до 18 місяців, народжених від ВІЛ-позитивних матерів, присутність антитіл до ВІЛ у крові може свідчити лише про ВІЛ-позитивний статус матері та наявність пасивно перенесених материнських антитіл. Для точної діагностики ВІЛ у таких дітей потрібні додаткові аналізи, такі як ВІЛ-антигени, ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція) та інші, хоча їх результати не завжди є абсолютно надійними. Чутливість ПЦР-тесту при народженні становить менше 30%, але до 3-місячного віку у дітей, які отримують штучне вигодовування, ця чутливість підвищується до 100%. Після отримання першого позитивного результату рекомендується провести повторне дослідження для підтвердження.

Вакцинація дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями

Вакцинаційна схема

Вакцинація дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок, є важливою складовою медичного догляду для запобігання та контролю ВІЛ-інфекції. Ця вакцинація проводиться відповідно до стандартної схеми та включає деякі особливості, що забезпечують оптимальний захист дитини.

Щеплення від вірусного гепатиту В та туберкульозу (БЦЖ)

У першу добу після народження дитині ставиться щеплення від вірусного гепатиту В в пологовому будинку. Подальша вакцинація відбувається в дитячій поліклініці згідно зі схемою 0-1-2-12 місяців. Щеплення від туберкульозу (БЦЖ) не проводяться в пологовому будинку, тому важливо уникати контакту з хворими на бронхо-легеневі захворюваннями, які мають тривалий кашель або лихоманку. Щеплення БЦЖ проводиться після зникнення материнських антитіл до ВІЛ у крові дитини.

Інші щеплення

Реакція Манту ставиться в дитячій поліклініці кожні 6 місяців. Щеплення проти коклюшу, дифтерії, правця (АКДП) проводяться у дитини в 3, 4, 5 та 6 місяців, так само, як і у всіх інших дітей. Жива вакцина проти поліомієліту не вводиться дітям, народженим від ВІЛ-інфікованих матерів. Альтернативною вакциною проти поліомієліту, яка не містить живого вірусу, є Імовакс Поліо.

Вакцинація проти кору, свинки і краснухи та інші аспекти

Діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, обов’язково повинні бути вакциновані проти кору, свинки і краснухи, оскільки ці інфекції можуть серйозно пошкодити їх імунну систему. Проте, до підтвердження ВІЛ-статусу дитини не рекомендується проводити “живі вакцини” проти туберкульозу, кору, краснухи та епідемічного паротиту.

Крім того, для дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок, важливо отримати курс профілактичних препаратів для запобігання пневмоцистної пневмонії. Зазвичай, з 6-ти тижневого віку і до підтвердження відсутності ВІЛ у дитини, рекомендується призначати бісептол у суспензії. Дозу бісептолу розраховують залежно від площі поверхні тіла, тому лікар повинен знати ріст і вагу дитини щомісяця.

Медичний нагляд і обстеження

Зазвичай, дитина, народжена від ВІЛ-інфікованої матері, перебуває під постійним наглядом дитячого педіатра та патронажної медсестри на місці проживання. Крім того, вона зареєстрована в міському центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом. Регулярні обстеження є необхідними для уточнення ВІЛ-статусу та оцінки стану імунної системи дитини. Ці обстеження проводяться в дитячій поліклініці та відвідуваннях міського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, де здаються кровні проби в 1,5, 3, 6, 9, 12, 15 та 18 місяців. Результати обстеження на ВІЛ та всю необхідну інформацію про дитину можна отримати в інфекційних центрах з профілактики та боротьби зі СНІДом. Це дозволяє забезпечити належний моніторинг стану здоров’я дитини та ефективно координувати її лікування та догляд.

Висновок

Узагалі, важливо зазначити, що діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів, потребують спеціальної медичної уваги та заходів для запобігання і контролю ВІЛ-інфекції. Це включає проведення додаткових аналізів, вакцинацію за спеціальною схемою, профілактичні препарати та регулярні медичні обстеження. Важливо, щоб дитину максимально захищали від можливих інфекцій та забезпечували їй необхідну медичну підтримку для зміцнення імунної системи та здоров’я в цілому.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).