Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ВООЗ погодила використання технології цільового секвенування NGS для виявлення лікарсько-стійкого туберкульозу

25 липня 2023 року Всесвітня організація охорони здоров’я поінформувала національні програми боротьби з туберкульозом та інших стейкхолдерів щодо погодження використання технології цільового секвенування наступного покоління NGS для виявлення лікарсько-стійкого туберкульозу. 

Щоб покласти край глобальній епідемії туберкульозу до 2030 року необхідно розширити доступ до тестування медикаментозної чутливості, зокрема і до препаратів, що входять до найбільш доступних схем лікування туберкульозу.

Наразі не існує експрес-тестів для діагностики туберкульозу, рекомендованих ВООЗ, які могли б виявити резистентність до нових та перепрофільованих препаратів, таких як бедаквілін, лінезолід, деламанід і претоманід. Сучасні швидкі тести виявляють лише резистентність до обмеженої кількості лікарських засобів та охоплюють лише одну або декілька ділянок гена, пов’язаних із резистентністю.

Технологія цільового секвенування наступного покоління (NGS) поєднує в собі ампліфікацію обраних генів із технологією секвенування наступного покоління для виявлення стійкості до багатьох лікарських засобів за допомогою одного тесту.

Крім того, оскільки цільове NGS може охоплювати цілі гени для виявлення конкретних мутацій, пов’язаних із резистентністю, цільове NGS може забезпечити кращу точність порівняно з існуючими швидкими тестами. Також нові тести на основі технології цільового NGS можуть виявляти резистентність до нових і перепрофільованих препаратів, які наразі не включені в жодні інші молекулярні аналізи. Таким чином, тести на основі технології цільового NGS передбачають значний потенціал для комплексного виявлення резистентності, що відповідає сучасним схемам лікування.

Оновлені керівні принципи технології цільового NGS для виявлення резистентності до протитуберкульозних препаратів будуть опубліковані до кінця 2023 року в рамках оновленого Консолідованого керівництва ВООЗ з туберкульозу 2003 року.

Центр громадського здоров’я України

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).