Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Впровадження доконтактної профілактики ВІЛ/PrEP не призводить до зростання захворюваності на інфекції, які передаються статевим шляхом

Дані великого австралійського дослідження показали, що широке впровадження доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) не призводить до збільшення випадків інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) серед чоловіків-геїв та бісексуалів.

«Це дослідження представляє найбільшу групу користувачів PrEP, за якими протягом тривалого часу спостерігали у всьому світі, і дає нам унікальну можливість вивчити вплив широкомасштабного впровадження PrEP на рівень захворюваності на ІПСШ у суспільстві», — Майкл В. Трегер, магістр наук, кандидат на докторську дисертацію. в Інституті Бернета в Мельбурні, Австралія, і провідний автор дослідження, розповів Infectious Disease Special Edition.У дослідженні були використані дані ВІЛ-негативних геїв і бісексуалів віком від 16 років, яким призначили PrEP у великій мережі з 37 клінік по всій Австралії між 1 січня 2016 року, коли почалося широке впровадження PrEP, і 31 грудня 2019 року. Всього в аналіз було включено 22 730 чоловіків.

Використовуючи цей великий набір даних, дослідники змогли контролювати ІПСШ серед більшості геїв і бісексуалів, які приймають PrEP в Австралії. Випадки хламідіозу знизилися з 48,7 випадків на 100 людино-років протягом липня-грудня 2016 року до 42,0 випадків на 100 людино-років з липня по грудень 2019 року. Захворюваність на гонорею також знизилася з 45,5 випадків на 100 людино-років з липня-грудня 2016 року до 37,2 випадків на 100 людино-років з липня по грудень 2019 р. Зниження як хламідіозу, так і гонореї було найзначнішим протягом перших 18 місяців спостереження, а потім стабілізувалося.

«Наш аналіз показує, що за чотири роки впровадження PrEP в Австралії показники захворюваності на ІПСШ, таких як хламідіоз і гонорея, в основному стабілізувалися серед людей, які приймають PrEP», — сказав д-р Трегер.

Захворюваність на сифіліс дещо зросла протягом досліджуваного періоду з 6,2 випадків на 100 людино-років з липня по грудень 2016 року до 9,8 випадків на 100 людино-років з липня по грудень 2019 року.

«Хоча рівень захворюваності на сифіліс був нижчим, ніж загалом хламідіозу та гонореї, захворюваність на сифіліс дещо зросла протягом періоду дослідження», — додав д-р Трегер. «На тенденції розвитку сифілісу, ймовірно, впливає ряд взаємодіючих факторів, включаючи зміни в статевій поведінці після впровадження PrEP».

Загалом, зазначив д-р Трегер, на тенденції, ймовірно, впливає зміна профілю людей, які з часом починають PrEP. «Наприклад, люди, які отримали доступ до PrEP на ранній стадії після великих демонстраційних досліджень, ймовірно, мають інший профіль ризику, ніж ті, хто розпочинає PrEP сьогодні, оскільки він був зазначений у Схемі фармацевтичних переваг.

«Важливо, — додав він, — дані підкреслюють, що впровадження PrEP в Австралії не призвело до експоненціального зростання показників ІПСШ і що користувачі PrEP часто проходять тестування на ІПСШ. Наші результати підтверджують продовження впровадження програм PrEP на міжнародному рівні. Буде важливо продовжувати моніторинг ІПСШ серед чоловіків-геїв та бісексуалів у контексті подальшого впровадження PrEP, а також проводити додаткові дослідження нових втручань для запобігання збільшення рівня захворюваності на  ІПСШ».

Джерело: https://www.idse.net/HIV-AIDS-STIs/Article/08-22/PrEP-Implementation-Does-Not-Lead-to-Increases-in-STIs/67842?sub=&enl=true&dgid=&utm_source=enl&utm_content=3&utm_campaign=20220819&pos=3&utm_medium=buttonПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).