Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Всеукраїнська програма ментального здоров’я “ТИ ЯК?”

Ми розпочинаємо співпрацю з ГО “Безбар’єрність” в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованою і презентованою сьогодні першою леді Оленою Зеленською. А це значить, що від сьогодні ви матимете змогу більше дізнатися про актуальні питання, які пов’язані не лише з вашим фізичним здоров’ям, а й емоційним/психологічним станом.

ТИ ЯК?

Це просте запитання, раптом стало одним із символів єднання українців на тлі повномасштабної війни. Запитання, що ставив кожен сотні разів на день у дописах, повідомленнях близьким, телефонних розмовах. Однак, питаючи інших, переважна більшість не ставить його собі. І не відповідає собі чесно – бо на тлі щоденних тривожних новин, ракетних атак, людського горя й біди питати у себе «Ти як?» наче не на часі…

«Як… Я?! Невже це має значення, коли навколо коїться таке жахіття, як війна..?»

«Комусь ще гірше, ніж мені»

«Спочатку треба потурбуватися про всіх інших»

«Має бути соромно за моє ниття»

Такі думки першими проминають у свідомості більшості українців, коли їм ставлять запитання: «Ти як?» Бо ж усі ми без винятку з початком повномасштабної війни продовжуємо проживати травматичний досвід.

Утім, далеко не кожен знає, як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми. Що робити, коли почуття атрофуються і настає повна апатія, і які вони – ознаки перетину емоційних «червоних ліній», коли слід вже й негайно звертатися за порадою до спеціалістів? Часто навіть саме визнання власних психологічних проблем заперечується у свідомості через одну-єдину причину – банальне незнання, що з цими проблемами робити далі.

Що таке ментальне здоров’я дивіться у відео

Саме для цього за ініціативою першої леді Олени Зеленської  стартувала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?» Її мета – навчити українців не відкладати себе на «після перемоги». Адже, за даними МОЗ, через війну 15 мільйонів наших громадян зазнали психоемоційних травм. Прогнозоване потенційне додаткове навантаження на медичну систему – 3-4 мільйони пацієнтів.

Отже, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?» переслідує дві конкретні цілі:

  • допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, принаймні, на рівні усвідомлення і визнання власного психічного стану і хоча би приблизної оцінки ступеня його «кризовості». Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного.
  • створити систему сервісів і послуг, що зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно. Система психосоціальної підтримки має бути максимально повсюдною і доступною.

Спеціальна сторінка «ТИ ЯК?»

Дивіться більше на сторінці Олени Зеленської

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).