Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Втрата ваги у людей, які живуть із ВІЛ

Втрата ваги, або виснаження — один з найпоширеніших симптомів ВІЛ-інфекції, який виникає на будь-якій стадії розвитку інфекції. Його слід ставитись із всією серйозністю, оскільки ненавмисна втрата ваги часто є ознакою наявності активної інфекції або хвороби, пов’язаної з ВІЛ.

Недостатнє харчування знижує ефективність роботи імунної системи.

Причини втрати ваги

Втрата ваги відбувається, коли організм витрачає більше поживних речовин, ніж споживає. При ВІЛ-інфекції це відбувається з кількох причин:

  • ВІЛ підвищує швидкість, з якою організм використовує поживні речовини (підвищений метаболізм);
  • ВІЛ змінює внутрішню поверхню стінок кишечника, утруднюючи всмоктування поживних речовин (метабсорбція);
  • Інші кишкові інфекції є причиною метабсорбції і / або діареї;
  • Можливо, ви їсте менше, ніж раніше, через втрату апетиту при поганому самопочутті;
  • В деяких обставинах складно їсти, наприклад при інфекціях рота і гортані (ЕСРР);
  • Деякі препарати знижують апетит або викликають побічні ефекти, що провокують, наприклад, відразу до їжі, нудоту, блювоту, несправність або зміну вподобань щодо їжі.

Запобігання втраті ваги

Щоб запобігти втраті ваги, важливо лікувати захворювання, пов’язані з ВІЛ, відразу після їх виникнення, а також забезпечити поступання необхідних поживних речовин. Набагато простіше запобігти втратам ваги, ніж потім намагатися їх ліквідувати.

Після того, як ви дізналися про діагноз ВІЛ, слід одразу ж відвідати дієтолога, не чекаючи того моменту, коли ви почнете втрачати вагу. Дієтолог допоможе оцінити вашу дієту, щоб бути впевненими, що організм отримує всі основні поживні речовини, порекомендує зміни, викликані початком прийому препаратів, щоб полегшити можливі побічні ефекти, наприклад, нудоту.

Ваша допомога полягає у тому, щоб серйозно ставитись до таких симптомів, як втрата апетиту, постійна нудота і діарея, і при їх виникненні одразу звернутися до лікаря. Лікар призначить лікування причин таких симптомів, запропонує препарати для їх полегшення або, якщо їх причиною є прийом анти-ВІЛ препаратів, призначить іншу терапію.

Дотримання правил гігієни при приготуванні та споживанні їжі допоможе знизити ймовірність кишкових інфекцій, таких як сальмонельоз або кампілобактеріоз.

Інші попередження (кип’ятіння питної води, уникання контактів з людськими або тваринними відходами) допоможуть запобігти ризику зараження паразитами, наприклад, криптоспоридією.

Зачасту анти-ВІЛ терапії призводять до значного збільшення ваги.

Ефективна анти-ВІЛ терапія все більше розглядається як ключовий елемент стратегії уникнення або відновлення втрат ваги. Оскільки вона покращує роботу імунної системи, така терапія також ефективна в боротьбі з кишковими паразитами типу криптоспоридії і мікроспоридії, які важко лікувати напряму.

Заохочення до збільшення ваги

Якщо ви втратили вагу внаслідок інфекції, пов’язаної з ВІЛ, дієтолог може порадити збільшити споживання калорій і протеїнів, щоб відновити втрачене. Вам можуть запропонувати стимулятори апетиту, хоча такі препарати сприяють набору ваги у вигляді жиру, а не м’язової маси, яка є важливішою.

Деякі лікарі призначають короткий курс прийому стероїдів, які приймаються в поєднанні з нескладними фізичними вправами, а також як експеримент пропонують спробувати приймати гормони людського росту. Деякі дослідження стверджують, що прийом останніх призводить до збільшення м’язової маси і підвищення шансів на виживання.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).