Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Як ефективніше приймати PrEP: нове дослідження вчених

Експерти з Французького національного агентства з безпеки лікарських засобів (ANSM) перевірили ефективність доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) у дорослих пацієнтів, які приймають препарат щодня або на вимогу. Дослідження проводилося у 26 медичних центрах Парижа.

Експерти з Французького національного агентства з безпеки лікарських засобів (ANSM) перевірили ефективність доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) у дорослих пацієнтів, які приймають препарат щодня або на вимогу. Дослідження проводилося у 26 медичних центрах Парижа.До дослідження було включено 3056 чоловіків (97% чоловіків, які мають секс із чоловіками) старше 18 років з високим ризиком інфікування ВІЛ, які почали або продовжують приймати доконтактну профілактику ВІЛ у вигляді фіксованої комбінації тенофовірудизопроксилу + емтрицитабіну.

Перша група пацієнтів (1540 осіб) приймала препарат щодня, а друга група (1509 осіб) дотримувалася режиму «на вимогу» та приймала препарат лише у разі контактів із підвищеним ризиком інфікування. Кожні 3 місяці учасники проходили тестування на ВІЛ та надавали інформацію про режим дозування PrEP, що використовується. Прихильність оцінювалася за самозвітами та концентрацією тенофовіру в крові. Спостереження тривало протягом 22 місяців.

На момент припинення дослідження було зафіксовано 6 діагнозів ВІЛ: 3 учасники з першої групи та 3 – з другої. Загальна захворюваність на ВІЛ склала 1,1 випадку на 1000 людино-років і не відрізнялася між учасниками, які приймають доконтактну профілактику щодня або на вимогу. У процесі дослідження 4 пацієнти (по 2 особи з кожної групи) припинили прийом PrEP через побічні ефекти, пов’язані з препаратом (нудота, діарея, біль у попереку). Частота та інтенсивність побічних ефектів в обох групах була однаковою.

Виходячи з результатів дослідження, експерти дійшли висновку, що доконтактна профілактика на запит є гідною альтернативою щоденній PrEP, що збільшує кількість варіантів профілактики ВІЛ. Нагадаємо, що вчені вже давно довели, що щоденний прийом PrEP знижує ризик інфікування ВІЛ на 99%. Результати нового дослідження доводять, що PrEP не менш ефективна і коли її приймають лише у разі потреби. А це означає, що ще більше людей матимуть змогу за допомогою доконтактної профілактики захистити себе від ВІЛ.

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(22)00133-3/fulltextПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).