Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Як людям, які живуть з ВІЛ побороти тривожність та стрес

Зараз, коли йде війна, більшість людей відчувають тривогу та стрес – і це нормальна та зрозуміла реакція на бойові дії. Люди не можуть жити, так як звикли, бо не знають, коли життя повернеться до «довоєнного». Невизначеність і неможливість контролювати своє життя, а також постійний страх за себе і близьких, напруга через оголошення повітряної тривоги, пошук укриття – все це може призвести до розладів сну, проблем із концентрацією, депресивного та тривожного розладів, панічних атак. Але слід пам’ятати, що стрес дуже негативно впливає на імунітет. Тому людям, особливо тим, хто живе з ВІЛ, потрібно намагатися максимально зменшити напругу та полегшити паніку

Зараз, коли йде війна, більшість людей відчувають тривогу та стрес – і це нормальна та зрозуміла реакція на бойові дії. Люди не можуть жити, так як звикли, бо не знають, коли життя повернеться до «довоєнного». Невизначеність і неможливість контролювати своє життя, а також постійний страх за себе і близьких, напруга через оголошення повітряної тривоги, пошук укриття – все це може призвести до розладів сну, проблем із концентрацією, депресивного та тривожного розладів, панічних атак. Але слід пам’ятати, що стрес дуже негативно впливає на імунітет. Тому людям, особливо тим, хто живе з ВІЛ, потрібно намагатися максимально зменшити напругу та полегшити паніку.

Ось деякі поради як зменшити стрес та паніку:

 1. Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати.
  У час коли наші плани руйнуються і ми не можемо нічого спланувати, важливо залишатися при чомусь стабільному. Зробіть усе можливе, щоб підготуватися: складіть тривожну валізку, зробіть запаси їжі, технічної та питної води. Чіткі поради як діяти у разі надзвичацної ситуації ось тут: https://dovidka.info/
 2. Тримайте руку на пульсі новин, але без одержимих перевірок.
  Важливо розуміти яка ситуація в країні, щоб знати як поводитися і чого очікувати. Та намагайтеся не перевіряти новини щохвилини — це підвищить панічні настрої і відчуття страху за життя і здоров’я як власне, так і близьких.
 3. Подбайте про поживні харчі тривалого зберігання.
  Зробіть триденний продуктовий запас для дому. За потреби, їх можна взяти з собою в укриття. Бажано, щоб ці продукти не потребували багато води для приготування. Правильне харчування позитивно впливає на ваше психічне здоров’я, адже від спожитої їжі залежить те, як працює наш мозок, як у ньому утворюються нейромедіатори, за допомогою яких нейрони «спілкуються» між собою, та як працює наша імунна система.
 4. Намагайтеся дотримуйтеся режиму сну.
  Поки людина спить, у неї відновлюється імунітет, здійснюється синтез гормонів (мелатонін виробляється вночі, а кортизол вранці) та виводяться токсини з організму. В тривожні часи воєнних дій і постійних загроз заснути може бути важко. Але не забувайте про таку ніби й тривіальну, проте важлиу процедуру як сон.
 5. Не забувайте рухатися. Навіть якщо ви переховуєтеся в укритті, можна прогулюватися по периметру чи на одному місці, робити мінімальні фізичні вправи. Це допоможе впоратися зі стресом, тривогою та панічними настроями, адже під час фізичного навантаження виділяється ендорфін. Також фізична активність відволікає від нав’язливих негативних думок і допомагає зосередитися на будь-чому іншому.
 6. Залишайтеся на зв’язку з близькими.
  Неважливо як близько або далеко знаходяться ваші близькі та як часто ви з ними спілкуєтеся, намагайтеся підтримувати з ними зв’язок. Також якщо ви почуваєтеся самотньо, не соромтеся зателефонувати сусідам і гуртуватися разом.
 7. Допомагайте іншим.
  Добрі справи, волонтерство та допомога іншим допоможе почуватися краще. Організовуйте пункти видачі чаю для захисників, віддайте речі першої необхідності переселенцям з інших міст, підтримуйте українську армію фінансово, комунікуйте з іноземними друзями про перебіг ситуації в Україні та як вони можуть вплинути на свої уряди в інших країнах, аби підтримати Україну тощо.

Також існують спеціальні техніки для швидкого засипання під  час тривожності, а саме:

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).