Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Як людям з ВІЛ чи групи ризику отримати правову допомогу на Донеччині?

Юристи громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Краматорську Донецької області відзначають збільшення випадків домашнього насильства, розірвання шлюбів та питань щодо захисту дітей через воєнні дії. Ще однією вразливою категорією українців, які часто стикаються із порушеннями своїх прав є люди, які живуть з ВІЛ або перебувають в групі ризику. Часто для приватного звернення до юриста в українців не вистачає коштів. Як отримати безоплатну правову допомогу в таких випадках, пояснює юристка приймальні УГСПЛ Марина Куприкова.

Громадська приймальня УГСПЛ в м. Краматорськ активно  співпрацює з БФ «Світанок», благодійною організацією «Позитивні жінки» та БО «Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», з якими налагоджено механізм перенаправлення осіб, що потребують правової підтримки. Партнерські організації перенаправляють до юристів УГСПЛ жінок за допомогою у складанні позовної заяви до суду про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, а також отримання консультації щодо процедури розірвання шлюбу в умовах воєнного стану. Юристи супроводжують клієнтів до етапу вирішення їхнього питання.

З початку 2023 року юристами Краматорської приймальні надано понад 150 консультацій людям, які живуть ВІЛ, ТБ та представникам уразливих до ВІЛ груп населення. Працівники УГСПЛ систематично проводять зустрічі з представниками дружніх організацій, оцінюють перспективи поточних справ з захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та обговорюють подальшу співпрацю.

Війна принесла нові виклики, як зазначає представниця БФ «Світанок» Світлана Андреєва. Спершу була проблема з нестачею ліків, потім обмежений доступ до медичних установ, евакуація вразливих категорій та втрата контакту з ними, закриття державних установ в регіоні, обмежений доступ до безоплатної правової допомоги. З останнім викликом допомагають впоратися правозахисники УГСПЛ.

У разі, якщо ви чи ваші знайомі, що живуть з ВІЛ-позитивним статусом, туберкульозом або наркозалежністю зіштовхуєтесь з порушеннями прав через наявність такого діагнозу – звертайтеся до Громадської приймальні УГСПЛ у м. Краматорськ за  анонімною юридичною письмовою консультацією за допомогою електронної пошти alexustas11@gmail.com чи за телефоном +380952921456.

https://www.helsinki.org.ua/articles/pratsiuiemo-v-kramatorsku-iak-liudiam-z-vil-chy-hrupy-ryzyku-otrymaty-pravovu-dopomohu-na-donechchyni/

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).