Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Як подолати побічні ефекти від прийому АРТ?

Антиретровірусні препарати допомагають людям з ВІЛ жити довше, покращити здоров’я та знизити ризик передачі вірусу іншим людям. Але як і будь-які інші ліки, вони можуть мати побічні ефекти. І в цьому матеріалі ми би хотіли розказати про те, як подолати побічні ефекти від АРТ.

Для того, щоб уникнути або звести до мінімуму неприємні наслідки від прийому антиретровірусної терапії, ви можете зробити наступне:

  • Вивчити можливі побічні ефекти. Як правило, про них вам розповідає ваш лікар. І якщо вони у вас з’являться – слід одразу повідомити про це лікаря.
  • Пам’ятати про лікарську взаємодію. Деякі антиретровірусні препарати можуть взаємодіяти з іншими ліками. Це може вплинути на ефективність лікування та підвищити ризик виникнення побічних ефектів. Тому перед призначенням терапії пацієнт повинен повідомити лікаря про всі ліки, що приймає в даний час, і біологічно активні добавки.
  • Внести зміни до свого харчування. Найпоширеніший побічний ефект – це нудота. Щоб уникнути цього стану, можна зменшити розміри порцій та виключити гострі страви з раціону. Здорове харчування може запобігти ускладненням, пов’язаним з метаболічними змінами та підвищенням ваги. Також важливо пам’ятати про особливості прийому АРТ: деякі препарати приймаються до їжі, деякі під час їжі, а деякі після.
  • Регулярно здавати аналізи. Серед основних показників, які допомагають контролювати побічні ефекти АРТ експерти виділяють аналіз крові, аналіз сечі та денситометрію кісток.
  • Вести активний спосіб життя.
  • Змінювати схему АРТ лише за медичними показаннями. Якщо побічні ефекти або небажані явища дуже впливають на якість життя і самопочуття, потрібно звернутися до лікаря і попросити підібрати більш відповідну схему лікування.

Якщо ж у вас ще залишились питання стосовно лікування АРТ чи побічних ефектів, ви завжди можете зателефонувати на нашу Гарячу лінію за телефоном 0 800 500 451 і наші консультанти нададуть вам кваліфіковану допомогу.

 

 

Джерело: https://www.thebody.com/article/how-to-read-hiv-blood-test-results

https://www.aidsmap.com/about-hiv/healthy-eating-people-living-hiv

https://www.healthline.com/health/hiv-aids/antiretroviral-drugs-side-effects-adherence#high-cholesterol

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).