Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Як пригнічене вірусне навантаження у чоловіків впливає на профілактику ВІЛ у жінок

Дослідження, проведене в Африці, показало, що внесок чоловіків у передачу ВІЛ-інфекції значно зріс, в основному через низькі показники придушення вірусного навантаження. Експерти впевнені, що якщо підвищити охоплення та прихильність до лікування серед чоловіків, можна запобігти близько 50% нових випадків ВІЛ серед жінок.

Дослідження, що підтверджує такі висновки, проводилося в сільських районах Уганди за участю представників різних вікових груп. Експерти проаналізували дані епідеміологічного та молекулярного нагляду за 15 років (з 2003 по 2018 рік).

Основні результати дослідження

Більшість людей, які живуть з ВІЛ, у цьому регіоні становлять жінки, проте чоловіки частіше живуть із непригніченим вірусним навантаженням, на них припадає близько 63% усіх випадків передачі ВІЛ.

  • у 20 років – 60% жінок та 29% чоловіків мають вірусну супресію;
  • у 30 років – 76% жінок та 55% чоловіків;
  • у 40 років – 92% жінок та 76% чоловіків.

Також експерти виявили, що основний тягар захворюваності змістився з дівчаток-підлітків на жінок віком 24-35 років. Причому у чоловіків захворюваність знижувалася швидше, ніж у жінок:

  • чоловіки – зниження на 68%;
  • жінки 15-24 років – на 75%;
  • жінки 25-34 років – на 44%;
  • жінки 35-49 років – на 37%.

Середній вік партнерів-чоловіків, які передають вірус, збільшився з 29 до 33 років. Різниця у віці між жінками та їхніми партнерами збільшилася на 9 років. Це означає, що контакт із чоловіками, які значно старші, збільшує ризик отримання ВІЛ для дівчаток-підлітків та молодих жінок.

Проаналізувавши отримані дані, експерти змоделювали 3 основні сценарії:

  • Якби у 2018 році ґендерний розрив у придушенні вірусного навантаження знизився на 50%, то кількість нових випадків ВІЛ серед жінок зменшилась би на 25%.
  • Якби у 2018 році у чоловіків були такі ж показники вірусної супресії, як у жінок, кількість нових випадків скоротилася б на 51%.
  • Якби в 2018 році було досягнуто мети ЮНЕЙДС «95-95-95», кількість нових випадків ВІЛ серед жінок була б нижчою на 58%.

Висновки

Результати цього дослідження вказують на необхідність додаткових послуг та програм з профілактики ВІЛ, які були б спрямовані на більше охоплення та утримання на АРТ чоловіків, які живуть із ВІЛ. Це дозволить покращити їхнє здоров’я, удвічі скоротить кількість нових випадків інфікування серед жінок, а також зменшить гендерний розрив у показниках захворюваності на ВІЛ.

 

Джерело: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2023.03.16.23287351v2

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).