Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Як знайти препарати ЗПТ за допомогою чат-боту?

Центр громадського здоров’я оновив чат-бот у Телеграмі ZPT_poruch_bot.

Головна мета цифрового інструменту полягає у збільшенні охоплення лікуванням через наближення ЗПТ до пацієнтів шляхом підбору найзручнішого закладу охорони здоровʼя для лікування замісною підтримувальною терапією (ЗПТ) та отримання препаратів, з урахуванням побажань пацієнта, наявності медикаментів, графіку роботи сайтів ЗПТ та кількості вільних курсів.

За даними біоповедінкового дослідження 2018 року в Україні,оціночна чисельність людей, які вживають наркотики інʼєкційно становить 317 тисяч осіб. Ігнорування проблем та потреб цієї групи населення призводить до збільшення тіньового ринку наркотичних речовин, а також поширення соціально небезпечних захворювань, зокрема, вірусних гепатитів та ВІЛ.

Водночас, майже за 20-ти річний досвід впровадження ЗПТ продемонструвало свою ефективність, як доказовий метод лікування осіб, які мають розлади вживання наркотичних речовин.

Всі дані, що представлені в чат-боті, збирались з закладів охорони здоровʼя, що забезпечує їх достовірність.

Розроблений чат-бот дозволяє обрати препарат, який цікавить користувача, а також регіон та найближчий заклад, в якому він присутній. Крім того, наведені контактні дані закладів охорони здоровʼя дозволять записатись на консультацію до лікаря завчасно або отримати інформацію телефоном.

Важливою складовою успішного залучення пацієнта до ЗПТ є його впевненість та свідомий підхід до початку лікування. З цією метою на платформі чат-боту створено серію коротких ознайомчих матеріалів, зокрема, щодо найпоширеніших міфів ЗПТ. Матеріали представлені у вигляді відео та тексту, що дозволить користувачу обрати зручний формат.

Чат-бот є корисним інструментом для пацієнтів та соціальних працівників, які прагнуть швидко знайти відповідь на свій запит, а також наближає ЗПТ до пацієнта.

Якщо з-поміж майже 200 представлених сайтів ЗПТ Ви не знайшли потрібної для себе інформації, завжди можна звернутися за телефоном Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ: 0-800-507-727.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).