Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Які схеми АРТ ефективніші та безпечніші під час вагітності

Вчені зі США вирішили перевірити, як популярні схеми АРТ впливають протягом вагітності, на самі пологи, а також здоров’я матері та дитини.

У дослідженні взяли участь 643 жінки, за здоров’ям яких вчені спостерігали протягом року. Експерти оцінювали, як на їхню вагітність впливають три популярні схеми АРТ.

Перша схема: DTG/FTC/TAF (долутегравір/емтрицитабін/тенофовіру алафенамід), її приймали 217 жінок. Друга – DTG/FTC/TDF (долутегравір/емтрицитабін/тенофовіру дизопроксил фумарат) – 215 вагітних. І, нарешті, третя: EFV/FTC/TDF (ефавіренз/емтрицитабін/тенофовіру дизопроксил фумарат) – 211 жінок.

На початку дослідження середній термін вагітності у учасниць дорівнював 22 тижням. Рівень CD4 – 466 клітин, РНК ВІЛ – 903 копії. Дослідження завершили 607 жінок (94%). Вчені спостерігали за ними також протягом п’ятдесяти тижнів після пологів.

Виявилося, що всі три схеми несли певні небажані явища 3 ступеня і вище. Найбільше їх було у учасниць у другій групі (у групі DTG/FTC/TDF) – 31%. Трохи менше – у вагітних у третій групі (EFV/FTC/TDF) – 28%. І найнижчий відсоток був у першої групи (DTG/FTC/TAF) – 25%.

Серед немовлят рівень небажаних явищ 3 ступеню та вище становив 28% з невеликими відмінностями між групами. До 50-го тижня постнатального періоду померло 14 дітей: 7% у групі, матері в якій приймали схему з ефавіренцем, і 1% — у групах долутегравіру. Вчені дійшли висновку, що вагітним безпечніше приймати схему на основі долутегравіру (особливо в комбінації з емтрицитабіном та тенофовіром алафенамідом).

https://spid.center/ru/posts/8640

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).