Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Європейська комісія дозволила застосовувати “Каботегравір” для профілактики ВІЛ

Європейська комісія дозволила використання Apretude (ін’єкції та таблетки каботегравіру тривалої дії) для профілактики ВІЛ. Каботегравір у формі ін’єкцій та таблеток – це перший та єдиний варіант ДКП, схвалений у Європейському союзі. Він дозволяє скоротити кількість доз, необхідних для ефективної профілактики ВІЛ.

Вчені провели міжнародні дослідження, у яких оцінювали препарат. Учасниками стали ВІЛ-негативні чоловіки, які практикують статеві контакти з чоловіками, трансгендерні та цисгендерні жінки, схильні до підвищеного ризику. У дослідженні HPTN 083 ін’єкційний каботегравір був на 69% ефективніший за пероральну форму, а в дослідженні HPTN 084 — на 90%. 

«Це дозвіл – важлива подія для людей у ​​всьому Євросоюзі. Тепер і вони можуть отримати вигоду з інноваційного варіанту профілактики ВІЛ тривалої дії», – сказала Дебора Уотерхаус, генеральний директор ViiV Healthcare.

Наразі каботегравір, як ДКП під назвою Apretude, схвалений у США, Австралії, Південній Африці, Китаї та інших країнах. Подання документів до інших контролюючих органів триває — вчені сподіваються, що й інші країни незабаром почнуть застосовувати ці ліки.

ViiV Healthcare

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).