Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Європейські центри з профілактики та контролю захворювань (ECDC) та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликають до покращення тестування на ВІЛ у країнах Європи

ECDC та ВООЗ закликають до покращення тестування на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) на всьому континенті, оскільки кількість людей, які живуть з ВІЛ та не знають про свій діагноз, зростає. Нові дані, опубліковані двома зазначеними організаціями, показали, що кількість людей з діагнозом ВІЛ-інфекція в Європі зростає, у 2019 році такий діагноз було встановлено 136 000 людям.

Організації підкреслюють, що 53% діагнозів ВІЛ поставлено на пізній стадії інфікування, що свідчить про те, що європейські стратегії тестування недостатні для ранньої діагностики ВІЛ.

Доктор Ганс Клюге, регіональний директор ВООЗ у Європі, зазначає: «Я пам’ятаю, коли діагноз ВІЛ здавався смертним вироком. На сьогодні ж, за належного лікування, люди з ВІЛ можуть жити, не боячись СНІДу. Питання в 2020 році має полягати в тому, який вплив матиме пандемія COVID-19 на тестування до кінця 2021 року. Наразі наше повідомлення полягає в тому, що потрібно захищати прогрес останнього десятиліття, продовжуючи надавати пріоритет ранній діагностиці на ВІЛ-інфекцію та лікуванню тих, хто цього потребує. Ми не можемо дозволити пандемії COVID-19 позбавити нас майбутнього без СНІДу, яке нам під силу.”

Рання діагностика ВІЛ

Цілі сталого розвитку ООН спрямовані на знищення епідемії СНІДу – пізньої стадії ВІЛ-інфекції, до 2030 року. Варто зазначити, що кількість людей з діагнозом СНІД зменшилася вдвічі за останнє десятиліття.

Кількість нещодавно встановлених діагнозів ВІЛ-інфекція та прогнозована кількість нових випадків зараження ВІЛ в регіоні показують, що за останнє десятиліття кількість людей, які живуть з ВІЛ та не знають про свій діагноз щороку зростає. Кількість діагностованих на ВІЛ-інфекцію людей значно зменшилась.

Директор ECDC доктор Андреа Аммон зазначила: «Незважаючи на те, що зараз ми більш зосереджені на пандемії COVID-19, ми не повинні випускати з поля зору інші проблеми охорони здоров’я, такі як ВІЛ-інфекція. Рання діагностика на ВІЛ-інфекцію є нагальним пріоритетом. Ми не можемо досягти цілі сталого розвитку, якщо в середньому людям які інфікувались ВІЛ потрібно три роки, щоб дізнатися, що вони ВІЛ-позитивні після зараження вірусом. Три роки, протягом яких таке необхідне та рятівне лікування для них недоступне і протягом яких вони можуть несвідомо передати ВІЛ іншим людям. Якщо ми хочемо значно зменшити частку людей, яким діагностовано ВІЛ-інфекцію на пізніх термінах, дуже важливо урізноманітнити наші стратегії тестування на ВІЛ, як зазначено, наприклад, у керівництві ECDC щодо тестування на ВІЛ”.

Зниження передачі ВІЛ-інфекції

За даними 2019 року, частка тих, кому діагностують ВІЛ на пізніх термінах, зростає з віком, показуючи, що кожен п’ятий новий діагноз ВІЛ-інфекція був поставлений людям старше 50 років.

Європейське бюро ВООЗ та ECDC надали три рекомендації країнам щодо зниження рівня передачі ВІЛ-інфекції, зокрема:

  1. Встановлення високого пріоритету для ряду профілактичних заходів щодо ВІЛ, таких як:
  • підвищення обізнаності щодо ВІЛ-інфекції;
  • пропаганда безпечних статевих стосунків (в т.ч. використання бар’єрних методів контрацепції);
  • покращення доступу до програм обміну шприців та замісної підтримуючої терапії;
  • а також доконтактна профілактика ВІЛ, також відома як PrEP.

2.Забезпечення ефективних послуг з консультування та тестування на ВІЛ, включаючи послуги швидкої діагностики, тестування на ВІЛ у громаді та самотестування на ВІЛ.

3. Забезпечення швидкого доступу до якісного лікування та догляду для нещодавно діагностованих на ВІЛ-інфекцію людей.

 

Підготував: адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).