Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ЮНЕЙДС закликає до термінових глобальних дій, оскільки прогрес у боротьбі з ВІЛ сповільнюється

Нові дані ООН, опубліковані 27 липня 2022 року, показали, що зниження нових випадків інфікування ВІЛ, які можуть призвести до повномасштабного СНІДу, сповільнилося. За даними ЮНЕЙДС, у всьому світі кількість нових випадків інфікування впала лише на 3,6 відсотка між 2020 і 2021 роками, що є найменшим річним падінням нових випадків інфікування ВІЛ з 2016 року. Агентство попередило, що прогрес у профілактиці та лікуванні по всьому світу загальмувався, що ставить під загрозу мільйони життів.

Нові дані ООН, опубліковані 27 липня 2022 року, показали, що зниження нових випадків інфікування ВІЛ, які можуть призвести до повномасштабного СНІДу, сповільнилося. За даними ЮНЕЙДС, у всьому світі кількість нових випадків інфікування впала лише на 3,6 відсотка між 2020 і 2021 роками, що є найменшим річним падінням нових випадків інфікування ВІЛ з 2016 року. Агентство попередило, що прогрес у профілактиці та лікуванні по всьому світу загальмувався, що ставить під загрозу мільйони життів.

«У 2021 році було зареєстровано 1,5 мільйона нових ВІЛ-інфекцій і 650 000 смертей, пов’язаних зі СНІДом. Це означає 4000 нових ВІЛ-інфекцій щодня», – сказала Мері Махі, в.і.о. директора ЮНЕЙДС.

«Це 4000 людей, яким потрібно буде пройти тестування, почати лікування, уникнути зараження своїх партнерів і залишатися на лікуванні до кінця життя. Це також означає 1800 смертей щодня через СНІД, або одну смерть щохвилини».

Сигнал небезпеки

«У небезпеці», назва останнього звіту Спільної програми ООН з ВІЛ та СНІДу. Така назва показує, як нові випадки ВІЛ-інфекції зараз зростають там, де вони падали раніше, у таких місцях, як Азія та Тихоокеанський регіон, найбільш густонаселених регіонах світу. У Східній і Південній Африці стрімкий прогрес за попередні роки значно сповільнився у 2021 році.

Незважаючи на ефективне лікування ВІЛ та інструменти для запобігання та виявлення інфекції, пандемія процвітала під час COVID-19, в умовах масового переміщення та інших глобальних криз, які спричинили навантаження на ресурси та змінили рішення щодо пріоритетності фінансування на шкоду програмам  протидії  ВІЛ.

«Якщо нинішня тенденція збережеться, ми очікуємо, що в 2025 році ми матимемо 1,2 мільйона нових людей, інфікованих ВІЛ. Знову ж таки, це втричі більше, ніж ціль на 2025 рік у 370 000», – сказала пані Махі.

Порада щодо уникнення вірусів

Згідно зі звітом ЮНЕЙДС, добровільне чоловіче обрізання, яке може зменшити зараження чоловіків на 60 відсотків, сповільнилося за останні два роки.

Агентство ООН також помітило уповільнення розгортання лікування за той самий період. Одним із найбільш перспективних профілактичних заходів є доконтактна профілактика (PrEP), оскільки вона усуває ризик зараження вірусом після контакту.

Згідно зі звітом, кількість людей, які отримують доступ до PrEP, подвоїлася з 2020 по 2021 роки, приблизно з 820 000 до 1,6 мільйона, переважно в Південній Африці. Але це все ще далеко від цілі, встановленої ЮНЕЙДС, а саме 10 мільйонів людей, які отримають PrEP до 2025 року, оскільки ціна робить це недосяжним для багатьох у всьому світі.

Нечесна гра

Помітна нерівність усередині та між країнами також зупинила прогрес у протидії ВІЛ, а сама хвороба ще більше розширила вразливість. Оскільки у 2021 році кожні дві хвилини серед молодих жінок і дівчат-підлітків трапляється нове зараження, це демографічна група, яка залишається особливо вразливою.

Гендерний вплив ВІЛ, особливо в Африці, став більш очевидним, ніж будь-коли під час COVID: мільйони дівчат не відвідують школи, різко зросла підліткова вагітність і гендерне насильство, перебої в ключових послугах з лікування та профілактики ВІЛ. В Африці на південь від Сахари дівчата-підлітки та молоді жінки втричі частіше заражаються ВІЛ, ніж хлопчики та молоді чоловіки.

Подолати ВІЛ – це елементарно в школі

Дослідження показують, що коли дівчата навчаються та закінчують школу, їхній ризик інфікування ВІЛ значно знижується. «Мільйони дівчат були позбавлені можливості ходити до школи внаслідок кризи COVID, мільйони з них можуть ніколи не повернутися, і це має згубний вплив, як і економічні труднощі, спричинені» пандемією, пояснив Бен. Філіпс, директор із комунікацій ЮНЕЙДС.

Розбіжності в расовій діагностиці також підвищують ризик зараження ВІЛ. Зменшення нових діагнозів ВІЛ було більшим серед білого населення, ніж серед темношкірого населення та корінного населення в таких країнах, як Сполучене Королівство, Сполучені Штати, Канада та Австралія.

«Подібним чином у 2021 році на ключові групи населення, такі як працівники секс-бізнесу та їхні клієнти, геї, споживачі ін’єкційних наркотиків і трансгендери, припадало 70 відсотків нових ВІЛ-інфекцій», – сказала пані Махі.

Питання на 8 мільярдів доларів

Згідно зі звітом, зарубіжна допомога на розвиток ВІЛ від країн-донорів, крім США, різко впала на 57 відсотків за останнє десятиліття, тоді як внески цих урядів для всіх інших секторів за той самий період зросли на 28 відсотків.

Пані Моро сказала, що ЮНЕЙДС потребує 29,3 мільярда доларів до 2025 року. «У 2021 році було доступно 21,4 мільярда доларів для програм з ВІЛ у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. Нам не вистачає 8 мільярдів доларів до нашої цілі на 2025 рік».

Безпечна ставка

«Лідери все ще можуть повернути відповідь на правильний шлях, щоб покласти край СНІДу до 2030 року», — сказав у заяві виконавчий директор ЮНЕЙДС Вінні Бьяньїма. «Покінчити зі СНІДом буде коштувати набагато менше грошей, ніж не покінчити зі СНІДом. Важливо, що дії, необхідні для подолання СНІДу, також краще підготують світ до захисту від загроз майбутніх пандемій».

За оцінками ЮНЕЙДС, у 2021 році 38,4 мільйона людей жили з ВІЛ. Цілих 70 відсотків із них отримували лікування, а 68 відсотків успішно стримували вірусне навантаження.

Для довідки:
У 2021 році пандемія СНІДу щохвилини забирала життя…
  • 650 000 людей померли, що робить його основною причиною смерті в багатьох країнах;
  • У 2021 році зареєстровано понад 1,5 мільйона нових випадків інфікування, що є найменшим річним падінням нових випадків інфікування ВІЛ з 2016 року;
  • У 2021 році кожні дві хвилини відбувалися нові випадки інфікування жінок і дівчат;
  • В Африці на південь від Сахари дівчата та молоді жінки втричі частіше заражаються ВІЛ, ніж хлопчики та юнаки;
  • Допомога на розвиток лікування ВІЛ від двосторонніх донорів, крім Сполучених Штатів, скоротилася на 57 відсотків за останнє десятиліття;
  • Погашення боргів найбідніших країн світу сягнуло 171 відсоток всіх витрат на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист разом узятих у 2021 році, що пригнічує здатність країн протидіяти СНІДу.
Джерело: https://news.un.org/en/story/2022/07/1123332Підготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).