Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Запустилася платформа «Treatment4Ukraine/ Лікування для України»

24 червня відбулася презентація і запуск платформи «Treatment4Ukraine/ Лікування для України» (www.treatment4ukraine.com). Її мета — стати джерелом інформації про доступне в Європі лікування для громадян, котрі були змушені виїхати з України у зв’язку з воєнними діями з з боку російської федерації. Зокрема, це сайт для українців, які живуть з ВІЛ, вірусними гепатитами, туберкульозом, а також для тих, хто перебуває на замісній підтримувальній терапії.

Інформаційну платформу «Treatment4Ukraine/ Лікування для України» (www.treatment4ukraine.com) створено в межах Проєкту «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я» за фінансового сприяння Європейського союзу.«Повномасштабна війна російської федерації проти України, розпочата у лютому 2022 року, спричинила найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни, змусивши понад 7 мільйонів українців виїхати в інші європейські країни у пошуках безпечного прихистку. У відповідь на ситуацію, Представництво ЄС разом з партнерами виступило з ініціативою зі створення платформи, яка закумулює інформацію щодо можливостей лікування і терапії для людей, які живуть з ВІЛ, туберкульозом, гепатитами В або С, або отримують замісну підтримувальну терапію. Так з’явився вебсайт www.treatment4ukraine.com, покликаний у довготривалій перспективі надавати доступну наразі і оновлену згодом інформацію про опції лікування у країнах Євросоюзу і не тільки», — зазначає Олександра Яновська, координатор з розробки політик у сфері охорони здоров’я, Представництво Європейського Союзу в Україні.

Інформація на вебсайті www.treatment4ukraine.com охоплює всі країни Європи, а сторінка кожної з країн для зручної навігації містить такі розділи:

  • загальні вимоги до українців щодо перебування в країні та їхній правовий статус: як вид захисту можна отримати, як зареєструватися і де шукати допомогу;
  • як отримати доступ до послуг з охорони здоров’я, дізнатися особливості щодо медичного страхування або зв’язатися із сімейним лікарем;
  • послуги для людей, які живуть з ВІЛ, лікують туберкульоз, гепатити В та С, а також перебувають на замісній підтримувальні терапії. Ці розділи містять інформацію про те, які сервіси є безкоштовними, а за які потрібно внести часткову або повну оплату; які ліки і за якою процедурою можна привезти з України для особистого використання; де шукати заклади охорони здоров’я та лікарів; як оформити рецепт, щоб за ним видали необхідні ліки.

Додатково вказано, які країни пропонують для українців послуги перекладу через волонтерські ініціативи, професійні асоціації або безпосередньо у закладах охорони здоров’я.

Команда розробників сайту «Treatment4Ukraine/ Лікування для України»  використовувала як відкриті джерела даних (вебсайти Міністерств охорони здоров’я, Міністерств внутрішніх справ, відділів з питань еміграції, портали Національних центрів громадського здоров’я, вебсайти міжнародних організацій у справах біженців, організацій, що надають юридичну допомогу; вебсайти неурядових громадських організацій, що допомагають людям, які живуть з ВІЛ, гепатитом В або С, туберкульозом, тим що потребують ЗПТ), так і проводила особисті консультації з представниками закладів громадського здоров’я, лікарень у всіх європейських країнах.

Дані на сайті будуть регулярно оновлюватися відповідно до актуальної інформації в країнах щодо правил реєстрації, перебування та отримання медичної допомоги. Контакти для зворотного зв’язку, партнерства, побажань та пропозицій щодо оновлення інформації: treatment4ukraine@gfa-group.de.

Підготував: https://phc.org.ua/news/za-pidtrimki-es-zapustivsya-informaciyniy-vebsayt-treatment4ukraine-dlya-ukrainciv-yaki
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).