Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Здоров’я людей з ВІЛ залишається в небезпеці навіть після лікування гепатиту С

Люди з ВІЛ, які успішно пройшли лікування від гепатиту С, як і раніше, піддаються більш високому ризику низки серйозних наслідків для здоров’я, включаючи хвороби печінки та серця, ніж люди з негативним ВІЛ-статусом.

Як з’ясували фахівці, навіть якщо людина вилікувалась від гепатиту С 5 років тому, її здоров’я все одно у більшій небезпеці за наявності позитивного ВІЛ-статусу. ВІЛ прискорює пошкодження печінки, спричинене гепатитом С, що призводить до підвищеного ризику декомпенсованого цирозу та смерті від печінкової недостатності.

Лікування гепатиту С може зупинити руйнування печінки, але це спрацьовує далеко не завжди. Крім того, орган вже не регенерується у повному обсязі, що також відбивається на стані здоров’я.

При цьому, гепатит С негативно впливає і на інші органи, особливо на нирки та серцево-судинну систему, що призводить до більш високого ризику ниркової недостатності та серцевого нападу. ВІЛ сприяє посиленню пошкодження тканин, але вченим не вдалося точно з’ясувати, наскільки знижується ризик ушкоджень після лікування гепатиту С.

У дослідженні взяли участь 332 добровольці, серед них було 184 особи з ВІЛ та гепатитом С (у тому числі 54, які не вилікувалися) та 125 лише з гепатитом С (включаючи 23, які не вилікувалися). Приблизно три чверті були чоловіками, трохи менше ніж половина з них — чорношкірі. Щодо цирозу печінки, то він значно частіше зустрічався у людей з ВІЛ, ніж у людей без нього (26% проти 13% у людей, вилікуваних від гепатиту С, p = 0,008).

Серед вилікуваних: люди з ВІЛ були молодшими (середній вік 53 роки), ніж люди без ВІЛ (59). ВІЛ-позитивні мали добре контрольований вірус (95% вилікуваних та 82% невилікуваних), а кількість CD4 була в межах норми (700 у вилікуваних та 555 у невилікованих).

Дослідники порівняли наявність різних хронічних та гострих захворювань у людей з ВІЛ та тих, у кого був негативний статус. Спостерігали за добровольцями протягом чотирьох років. Виявилося, що найбільше смертей було серед людей із позитивним ВІЛ-статусом. Крім того, серед тих, хто переміг гепатит С, найчастішими діагнозами та причинами смерті були серцево-судинні захворювання.

Проте вчені визнають, що їм необхідні додаткові дослідження, щоб точно визначити цей взаємозв’язок та різні ризики.

https://academic.oup.com/ofid/article/10/3/ofad115/7070051?login=false

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).