Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Жінкам потрібні вищі дози тенофовіру для профілактики ВІЛ

Фахівці з Університету Каліфорнії встановили, що жінкам із підвищеним ризиком інфікування ВІЛ необхідні вищі рівні тенофовіру у плазмі для захисту від ВІЛ-інфекції, ніж чоловікам.

Фахівці з Університету Каліфорнії встановили, що жінкам із підвищеним ризиком інфікування ВІЛ необхідні вищі рівні тенофовіру у плазмі для захисту від ВІЛ-інфекції, ніж чоловікам.Відомо, що щоденний прийом доконтактної профілактики (PrEP) є ефективним засобом для запобігання інфікуванню ВІЛ, але експерти вирішили вивчити ще й захисний рівень тенофовіру в крові.

«Хоча щоденний прийом доконтактної профілактики ВІЛ (ДКП) на основі тенофовіру продемонстрував ефективність у зниженні числа випадків ВІЛ-інфекції серед груп населення, схильних до ризику інфікування ВІЛ, захисний рівень тенофовіру, який пов’язаний з профілактикою, невідомий. До того ж прихильність до PrEP недосконала і варіюється між групами населення, тому ми подумали про об’єднання та інтеграцію доступних індивідуальних даних із кількох клінічних випробувань, використовуючи інноваційні обчислювальні підходи, щоб зрозуміти наскільки кількість тенофовіру в крові та прихильність до ДКП впливають на рівень інфікування ВІЛ», – каже Радойко М. Савич, доктор філософії, професор біоінженерії в Університеті Каліфорнія Сан-Франциско.

Доктор Райдока М. Савич та її колеги проаналізували об’єднані дані трьох досліджень (iPrEx, VOICE, Partners PrEP) за участю 2950 осіб. Вони розробили для кожного учасника індивідуальну шкалу ризику інфікування ВІЛ та вивчили фармакокінетику тенофовіру з урахуванням всіх факторів, включаючи стать при народженні. Дослідження показало, що прихильність до PrEP приблизно у 50% учасників була набагато нижчою, ніж повідомляли самі пацієнти (90%). Аналіз також показав, що передбачувана захисна мінімальна концентрація тенофовіру була значно вищою серед жінок з групи високого ризику (45,8 нг/мл) у порівнянні з чоловіками з цієї ж групи (16,1 нг/мл) та людьми з групи низького ризику загалом (приблизно 7,5 нг/мл).

У зв’язку з цим експерти зробили висновок, що жінкам із групи підвищеного ризику необхідний вищий рівень тенофовіру в плазмі крові для профілактики ВІЛ-інфекції.

“Стратегії ведення, орієнтовані на пацієнта, необхідні для покращення моделей дотримання режиму щоденного дозування у осіб з високим ризиком інфікування ВІЛ, приділяючи особливу увагу жінкам із групи високого ризику”, – сказала Савич. «Крім того, ці типи моделей також можна використовувати для розробки інструментів моделювання клінічних випробувань, щоб пропонувати нові склади ДКП, схеми та дизайни досліджень».

Джерело: https://www.healio.com/news/infectious-disease/20220603/highrisk-women-need-higher-levels-of-plasma-tenofovir-for-hiv-protection
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).