Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Жінки з ВІЛ менш схильні до набору ваги в менопаузу, ніж їхні ВІЛ-негативні ровесниці

Такого висновку дійшла група вчених із Каліфорнійського університету. Вони витратили на дослідження 21 рік, вивчаючи стан організму жінок перед настанням менопаузи та після неї.

У ВІЛ-позитивних жінок швидкість зміни індексу маси тіла (ІМТ) у період менопаузи набагато нижча, ніж у жінок із ВІЛ-негативним статусом, кажуть дослідники. В експерименті, який тривав з 1994 по 2015 роки, взяли участь 839 добровольців: 621 жінка з позитивним ВІЛ-статусом і 218 — з негативним. Середній вік жінок на початку дослідження складав 46 років. 71% учасниць із ВІЛ приймали антиретровірусну терапію, 58% мали невизначене вірусне навантаження, 24% – активну інфекцію вірусу гепатиту С (ВГС).

Виявилося, що у жінок з ВІЛ перед менопаузою щорічна швидкість зміни ІМТ була нижчою за стандартні показники. При ранній применопаузі вона становила -0,6%, при пізній -0,3%. У самій менопаузі цей показник дорівнював –0,7%. Аналогічні результати спостерігалися для об’єму талії: –0,2%, –0,2% та –0,1 відповідно. У жінок без діагностованої ВІЛ щорічна швидкість зміни ІМТ збільшувалася на першій та другій стадії (на 0,4% та 0,2%) та зменшувалася у фазі менопаузи (–0,4%). Що ж до швидкості зміни об’єму талії, вона збільшувалася на всіх трьох етапах: +0,4%, +0,5% і +0,1%.

Дослідникам вдалося виділити кілька факторів, які впливали на низьку швидкість ІМТ у жінок із ВІЛ. Серед них виявились: визначуване вірусне навантаження, число клітин CD4 менше 200, коінфекція ВГС. Також варто враховувати наявність шкідливих звичок, таких як куріння та зловживання алкоголем та діагностовану депресію.

https://academic.oup.com/cid/advance-article-abstract/doi/10.1093/cid/ciad165/7088987?redirectedFrom=fulltext&login=false

https://spid.center/ru/posts/8612

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).