Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Зловживання ліками та алкоголем підвищує ризик делірію у людей з ВІЛ

Вчені з’ясували, що у ВІЛ-позитивних людей набагато частіше діагностують делірій, ніж у ВІЛ-негативних. Експерти вважають, що виною всьому — побічні ефекти від АРТ, неприйняття суспільства, бажання уникнути реальності.

Попередні дослідження довели, що ВІЛ може впливати на центральну нервову систему та знижувати нейрокогнітивні функції. За статистикою, люди з ВІЛ змушені приймати різні ліки на 10 років раніше, ніж люди без цього діагнозу. У зв’язку з цим у них виникає таке явище, як поліпрагмазія – одночасний прийом 5 і більше препаратів. Це може провокувати розвиток депресії, і щоб впоратися з тяжким станом, вони починають зловживати алкоголем та цигарками.

Вчені зі США провели дослідження, в якому взяли участь 150 тисяч людей. У 33% з них було діагностовано ВІЛ (усі отримували АРТ), решта – це контрольна група. Дослідники спостерігали за випробуваними протягом десяти років.

Результати показали, що у людей, які живуть із ВІЛ, частота делірію вища, ніж у пацієнтів без ВІЛ (коефіцієнт 5,6 проти 5,0). Крім того, незалежно від ВІЛ-статусу, прийом психоактивних препаратів та зловживання алкоголем були важливими факторами для розвитку делірію.

Вчені впевнені, що їхнє дослідження доводить важливість вибору препаратів для АРТ. Адже багато хто страждає від неприємних побічних ефектів, тому лікарям необхідно якнайретельніше коригувати терапію і по можливості виключати ліки, що негативно впливають на конкретну людину.

Делірій — це важкий наслідок зловживання алкоголем, який часто допомагає уникнути реальності. Людина не усвідомлює, що відбувається, у неї виникають галюцинації, маячні розлади, під впливом яких можливі неадекватні вчинки. Вилікувати вдома цей стан не можна, необхідна екстрена психіатрична допомога.

https://spid.center/ru/posts/8406

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).