Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Зміна складу тенофовіру призвела до покращення показників здоров’я у людей з ВІЛ та вірусом гепатиту В.

У Канаді та інших країнах з високим рівнем доходу, людей з ВІЛ та вірусним гепатитом В зазвичай лікують комбінацією кількох препаратів, яка включає як мінімум два наступні препарати:

  • TDF (тенофовір DF) + FTC – продається як Truvada і доступний у дженериках.
  • TAF (тенофовір алафенамід) + FTC – продається як Descovy

Тенофовір (незалежно від складу) і FTC мають активність як проти ВІЛ, так і проти ВГВ. Людям з ВІЛ, які приймають тенофовір + емтрицитабін, потрібний додатковий препарат, оскільки цих двох препаратів недостатньо для пригнічення ВІЛ. TDF – більш стара форма тенофовіру; TAF — нове формулювання. Клінічні випробування,в цілому, показали, що TAF пов’язаний з меншим ризиком побічних ефектів, таких як ушкодження нирок та витончення кісток порівняно з TDF.

Комбіновані препарати для лікування ВІЛ з фіксованими дозами, що містять TAF як компонент, включають:

  • Біктарві – біктегравір + TAF + FTC
  • Одефсі – рілпівірін + TAF + FTC
Канадське дослідження

Група дослідників з кількох канадських провінцій об’єднала дані 82 осіб із ВІЛ та ВГВ, які спочатку використовували TDF у своїх схемах лікування, а потім перейшли на TAF. Дослідники заявили, що в цілому перехід на TAF вплинув на кілька лабораторних тестів, які показали поліпшення здоров’я нирок і зменшення запалення печінки протягом двох років після переходу.

Деталі дослідження

Дослідники з великих клінік у Британській Колумбії, Альберті, Саскачевані та Онтаріо проаналізували дані, отримані від 82 учасників, інфікованих одночасно ВІЛ та ВГВ. При включенні до дослідження їхній середній профіль був таким:

вік – 56 років

87% чоловіків, 13% жінок

основні етнорасові групи: білошкірі – 51%; чорношкірі – 20%; азіати – 9%

загальні супутні стани здоров’я включали ушкодження нирок – 32%; тяжка поразка печінки – 23%; високий кров’яний тиск – 18%; аномальні рівні ліпідів – 15%; цукровий діабет – 9%; серцево-судинні захворювання – 7%.

Дослідники не надали інформацію про фактори, пов’язані з ВІЛ, такі як число CD4+ чи вірусне навантаження учасників, оскільки жодних змін не очікували. Вони проаналізували дані, зібрані до переходу на TAF і протягом двох років після нього. Медичні записи показали, що всі учасники приймали старішу форму тенофовіру, TDF, протягом приблизно семи років до переходу.

Результати

На момент включення учасників до дослідження (під час прийому TDF) у 95% з них було знижено рівень HBV у крові. Після переходу на TAF цей показник збільшився до 98%. Загалом, у ході дослідження дослідники виявили покращення показників здоров’я нирок та печінки.

Май на увазі

У цьому дослідженні використовувалися дані, зібрані для однієї мети, а потім проаналізовані для іншої мети. Такий формат дослідження може ненавмисно призвести до систематичної помилки при інтерпретації даних вченими. Тим не менш, загальні результати цього дослідження аналогічні результатам дослідження за участю 274 осіб на Тайвані, в якому також брали участь люди з коінфекцією. У цьому дослідженні дослідники виявили, що використання TAF було пов’язане з покращенням здоров’я нирок та мінеральною щільністю кісток. Остання оцінка не була частиною канадського дослідження.

Це канадське дослідження підтверджує користь переходу з TDF на TAF у людей з коінфекцією ВІЛ та ВГВ.

CATIE

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).